23 grudnia 2019

Futsal U20: Najlepszy Rekord Bielsko-Biała

W miniony weekend w Tychach odbyły się finałowe spotkania Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U20. Udział w tej fazie rozgrywek zagwarantował sobie również zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko. Podopieczni trenera Tomasza Rogóża znaleźli się w bardzo mocnej grupie D, w której znaleźli się jeszcze KS Futsal Piła, obrońca tytułu Rekord Bielsko-Biała oraz Zdrowie Garwolin.

Pierwsze spotkanie „biało-zieloni” rozegrali z rówieśnikami z Bielska-Białej , z którymi ostatecznie przegrali 4:3. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Mateusz Cięciwa, Arkadiusz Goryczka oraz Dawid Lizak. Mimo porażki zawodnicy z Brzeska rozegrali bardzo dobre spotkanie co docenili nawet zawodnicy Rekordu. Kolejnym przeciwnikiem był zespół KS Futsal Piła, który okazał się jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem, który wygrał 5:0. Na koniec mistrzostw AP CANPACK Okocimski zmierzy się jeszcze z ekipą z Garwolina niestety i tym razem nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywala ulegając 1:3. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Dawid Lizak.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategorii U20 ponownie wygrała drużyna Rekordu Bielsko-Biała, która w meczu finałowym ograła 3:2 BSF Bochnia. Trzecie miejsce przypadło z kolei zawodnikom KS Futsal Piła.

Udział naszej drużyny i znalezienie się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce to bez wątpienia bardzo dobry rezultat. Po raz kolejny Akademia udowadnia że dobrze radzi sobie nie tylko na boiskach trawiastych ale i również na hali. To jeszcze nie koniec emocji związanych z rozgrywkami w futsalu, ponieważ o finały walczą jeszcze drużyny w kategoriach U16 oraz U18.

Kadra: Dawid Lizak, Arkadiusz Goryczka, Michał Waśko, Łukasz Kołodziej, Mateusz Cięciwa, Bartłomiej Mochel, Franciszek Musiał, Piotr Sobaś, Jakub Mendel, Bartosz Kotra, Nikodem Śnieg, Tomasz Jagiełka.

Wyniki:
Rekord Bielsko-Biała – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:3
KS Futsal Piła – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:0
Zdrowie Garwolin – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:1