30 listopada 2019

AP CANPACK Okocimski Brzesko ze złotą gwiazdką PZPN!

Miło nam poinformować, że Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko znalazła się w elitarnym gronie szkółek piłkarskich, które otrzymały Certyfikat PZPN na poziomie złotej gwizdki. 

” Trzy lata temu większość osób skreśliło klub i jego funkcjonowanie, mało kto wierzył w możliwości spłacenia długu, a dziś zostaliśmy jedna z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce. Złota gwiazdka dla Akademii oraz Klubu oznacza sukces na arenie ogólnopolskiej ale przede wszystkim oznacza iż musimy jeszcze więcej pracować. Przeważnie łatwiej jest wejść na szczyt niż się na nim utrzymać. Poza tym złota gwiazdka to również promocja dla całej Gminy Brzesko. Jak widać cała piłkarska Polska mocno komentuje wyniki i nazwa AP CANPACK OKOCIMSKI Brzesko pojawiła się dziś we wszystkich portalach sportowych. Ale złota gwiazdka to przede wszystkim informacja dla całego Naszego środowiska piłkarskiego, że jest w Powiecie Brzeskim jedna z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce.

Wymagania do zdobycia złotej gwiazdki były bardzo duże. Nasza Akademia jednak od trzech lat działa w odpowiednich standardach i spełnienie kryteriów PZPN było jak najbardziej oczywiste. Trzeba było kilka rzeczy skorygować ale jak najbardziej rzeczy realne w codziennym działaniu akademii. Nasza Akademia to już nie tylko gmina czy Powiat Brzeski. Jesteśmy jedną z najlepszych akademii w Polsce i mówię to z pełna odpowiedzialnością. AP CANPACK Okocimski Brzesko to organizacja, którą warto się chwalić a na prawdę mamy powodu ku temu. Teraz Trzeba pracować jeszcze więcej gdyż oczy będą teraz zwrócone na naszą Akademię jeszcze mocniej.

Oczywiście złota gwiazdka to informacja, że pracujemy na najwyższym poziomie i jeśli rodzic będzie zastanawiał się nad wyborem akademii to ma jasny przekaz. Myślę, że przełoży się to na jeszcze większą ilość dzieciaków. Niestety dla wszystkich miejsca nie znajdziemy przede wszystkim w wyniku braku infrastruktury sportowej, z która mamy obecnie największy problem.

Serdeczne podziękowania należą się również dla całego sztabu Akademii gdyż wykonali oni kawał dobrej roboty. PRACA ZAWSZE SIĘ OBRONI!!!” – podsumowuje dyrektor Akademii Marcin Jurkiewicz.

W programie Certyfikacji PZPN gwiazdki otrzymało 694 szkółki, które otrzymały złote, srebrne lub brązowe gwiazdki. Jest to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

  • ZŁOTE CERTYFIKATY PZPN.pdf (262.11 kB)

    POBIERZ

  • SREBRNE CERTYFIKATY PZPN.pdf (273.65 kB)

    POBIERZ

  • BRĄZOWE CERTYFIKATY PZPN.pdf (505.27 kB)

    POBIERZ