24 listopada 2019

Akademia: Drugie miejsce orlików na turnieju w Gorlicach

W sobotę po raz kolejny rozegrany został turniej Aserek CUP, który miał miejsce na hali OSiR w Gorlicach. W zawodach udział wzięła drużyna trenera Michała Kuliga, która pokazała się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie drugie miejsce, ulegając w meczu finałowym AP Limanovii 0:2.

W fazie grupowej orliki AP CANPACK Okocimski Brzesko pokonali takie zespoły jak: Aserekteam Gorlice, AP Dobra, Legion Piła oraz Akademia Respect. Jedyna porażka młodych adeptów piłki nożnej naszej Akademii miała miejsce dopiero w meczu finałowym. Mimo to zawodnicy z Brzeska zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Zadowolenia nie krył również trener „biało-zielonych” Michał Kulig: –„Chłopcy rozegrali bardzo dobry turniej. Cztery mecze wygrane po dobrej grze i w ostatnim meczu drużyna z Limanowej okazała się lepsza. Cieszy ciągły postęp w grze, indywidualnie i jako zespół z każdym miesiącem wygląda to coraz lepiej. Staramy się grać w piłkę i nawet w dzisiejszym turnieju kilka bramek strzeliliśmy po bardzo dobrze rozegranych akacjach. Gratulację dla chłopaków za bardzo dobry występ, a dla organizatorów podziękowania za zaproszenie i dobrze zorganizowany turniej.”

Faza Grupowa:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Aserekteam Gorlice 3:2
Bramki: Szymon Wawryka, Patryk Kita, Piotr Gryga)

AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP Dobra 3:1
Bramki: Patryk Kita x2, Szymon Wawryka)

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Legion Piła 5:0
Bramki: Franciszek Szpil, Piotr Gryga, Patryk Kita, Aleksander Małysa, Kacper Świerczek)

Półfinały:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Akademia Respect 2:1
Bramki: Szymon Wawryka, Franciszek Szpil.

Finał:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP Limanovia 0:2

Kadra: Kamil Kościółek, Kacper Świerczek, Beniamin Pabian, Adam Machowski, Filip Mucha, Szymon Wawryka, Aleksander Małysa, Patryk Kita, Franciszek Szpil, Piotr Gryga.