8 kwietnia 2019

Małopolska Liga Talentów

W sobotę, 6.04.2019 drużyna AP CANPACK Okocimski 2011 wzięła udział w pierwszym wiosennym turniej Małopolskiej Ligi Talentów. Odbył się on na sztucznym boisku Hutnika Kraków.

W pierwszej fazie turnieju 18 uczestników podzielono na 3 grupy. Nasza drużyna (grupa B) pokazała się z bardzo dobrej strony i pewnie wygrała swoją grupę. Tym samym zapewniła sobie udział w najsilniejszej grupie (złotej) podczas drugiej fazy turnieju

Wyniki grupy B:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Dunajec Nowy Sącz 4:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Hutnik Kraków II 3:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Polonia Kraków 2:2
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Proszowianka 1:0

W drugiej fazie turnieju drużyny zostały podzielone według wyników na 3 grupy. Drużyna naszej Akademii znalazła się w grupie złotej gdzie rywalizowała z drużynami, które osiągnęły najlepsze wyniki w 1. fazie turnieju.

Wyniki grupy Złotej:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Hutnik Kraków I 1:3
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Polonia Kraków 1:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Jadwiga Kraków 0:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Skalanka Skała 1:2
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Puszcza Niepołomice 0:0

W turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, nagrodzono natomiast indywidualnie zawodników poszczególnych zespołów oraz całego turnieju. Najlepszym zawodnikiem zespołu z Brzeska został Franciszek Szpil, który podczas turnieju zdobył 7 bramek.

Okocimski KS: Miłosz Wójcik, Kamil Bibro, Kacper Guzik, Miłosz Wiśniowski, Dawid Jurkiewicz, Mikołaj Klecki, Franciszek Szpil

Strzelcy: Franciszek Szpil 7, Mikołaj Klecki 5, Kamil Bibro 1

Rufin Wójtowicz (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Za nami bardzo ciekawy i dobrze zorganizowany turniej, w którym pokazaliśmy się z dobrej strony. Brawa dla organizatorów, pojawiło się tutaj bardzo dużo silnych zespołów w tym roczniku i na pewno jest to bardzo korzystne dla chłopaków, aby rywalizować w takim środowisku. Fajnie, że udało się wejść do najsilniejszej grupy po 1. fazie turnieju i toczyć tak wyrównane mecze z naprawdę topowymi przeciwnikami w skali małopolski. Szacunek dla chłopaków, końcówka turnieju odbywała się w nieprzyjemnych warunkach atmosferycznych ale do końca robili wszystko, aby nasza gra wyglądała jak najlepiej. Czekamy na kolejną edycję tego turnieju, która odbędzie się pod koniec kwietnia i postaramy się pokazać z jak najlepszej strony.”