4 listopada 2018

Trampkarze przypieczętowali awans

W bardzo dobrym stylu zakończyli tegoroczne rozgrywki trampkarze trenera Radosława Jacka, którzy w niedziele zwyciężyli na własnym stadionie Hutnika Kraków wynikiem 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Adrian Smaluch oraz dwukrotnie Kacper Klimek. Ostatecznie zespół zakończył rundę na drugim miejscu z 31 punktami na koncie mając jednocześnie tylko trzy „oczka” mniej od liderującego Dunajca Nowy Sącz. Mimo to młodzi adepci Akademii zagwarantowali sobie awans do pierwszej ósemki najlepszych zespół w Małopolsce, w której będą rywalizować m.in. z Cracovią Kraków, Unią Tarnów, AS Progresem Kraków, Tarnovią Tarnów czy Unią Oświęcim.

Po spotkaniu wszyscy zawodnicy otrzymali od Zarządu Klubu oraz kibiców drobne upominki, które wręczone były za wywalczenie awansu do Małopolskiej 1 Ligi Trampkarzy.

Trampkarze (Małopolska 2 Liga Trampkarzy)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Hutnik Kraków 3:0
Bramki: Adrian Smaluch 16, Kacper Klimek 37, 40.

Okocimski KS: Jakub Lipka, Marcin Zagórski, Krystian Bielak, Radosław Curyło, Kamil Hebda, Szymon Mida, Kacper Rojkowicz, Michał Siudut, Adrian Smaluch, Hubert Smulski, Hubert Sowa oraz Jan Lewandowski, Konrad Augustyn, Kacper Ciuruś, Jakub Ciuruś, Kacper Klimek, Jakub Łoboda, Oliwier Okas.

Radosław Jacek (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Zmieniliśmy trochę taktykę bo całą rundę graliśmy wysokim pressingiem, a dzisiaj chciałem wypróbować rozwiązanie, które możliwe że będziemy stosować w 1 lidze małopolskiej czyli z dwójką defensywnych zawodników, którzy będą odpowiedzialni za destrukcję.

Powiem szczerze, że pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu niż druga pomimo tego że strzeliliśmy więcej bramek w tej części gry. W drugiej połowie byłem mniej zadowolony jeżeli chodzi o założenia taktyczne i ich realizację. Mamy teraz dużo wolnego więc treningi będą podporządkowane pod 1 ligę małopolską i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wiedzieliśmy, że ten plan co sobie zakładamy czyli utrzymanie zespołu z rocznika 2003 pomieszanym z rocznikiem 2004 to na pewno będziemy mogli pokusić się o awans do wyższej ligi. Chłopcy z rocznika 2004 byli przygotowani poprzez rywalizację w tamtym sezonie ze starszymi zawodnikami, których było 6-7. Teraz też starałem się wprowadzać się chłopaków z 2005. Jest Michał Siudut, który jest podstawowym zawodnikiem i można powiedzieć wiodącą postacią. Jest Kacper Rojkowicz, który robi swoją robotę jak najlepiej i który również jest bardzo ważnym ogniwem w zespole. Wchodzi również Szymon Mida z rocznika 2005 oraz Konrad Augustyn, który był praktycznie przez rundę podstawowym bramkarzem. W dzisiejszy mecz pokazał również, że Jakub Lipka jest dla niego alternatywą i na pewno podejmie rękawice do walki o miano pierwszego golkipera.

Zespół jest taką mieszanką i trzeba sobie powiedzieć szczerze, że jeżeli powalczymy w tej pierwszej lidze o utrzymanie, a wierzę w chłopaków i w ich dobra grę to kto wiem może pokusimy się rocznikiem 2005 o jakąś niespodziankę jeżeli chodzi o rozgrywki w tej wyższej lidze małopolskiej.”