14 czerwca 2018

Juniorzy starsi lepsi od Tarnovii Tarnów

Juniorzy starsi AP CANPACK Okocimski w swoim ostatnim meczu przed własną publicznością pokonali zespół Tarnovii Tarnów 4:3. Bramki dla podopiecznych trenera Tomasza Rogóża zdobył Łukasz Kołodziej oraz dwukrotnie Mateusz Poradowski. Czwartego gola dla ekipy z Brzeska zanotował natomiast zawodnik gości Patryk Klich, który zaliczył trafienie samobójcze. Dobre spotkanie rozegrał również Dawid Lizak, który zaliczył dwie asysty. Ponadto gospodarze kończyli spotkanie w osłabieniu z powodu urazu jakiego nabawił się w drugiej połowie Łukasz Kołodziej. Wcześniej trener Tomasz Rogóż wykorzystał komplet zmian i zespół zmuszony był do dokończenia meczu o jednego zawodnika mniej.

Sytuację tą wykorzystała drużyna Tarnovii, która zdążyła zdobyć dwie bramki i do samego końca walczyła o cenny punkt. Warto zanotować, że zawodnik z Tarnowa Mateusz Sutkowski nie wykorzystał rzutu karnego (piłka trafia w poprzeczkę).

Juniorzy starsi (I liga tarnowska)
AP CANPACK Okocimski  – Tarnovia Tarnów 4:3
Bramki: Łukasz Kołodziej, Mateusz Poradowski x2 – Patryk Klich (samo.), Krystian Dumara, Bartosz Kiełbasa, Patryk Klich.

Okocimski KS: Nikodem Śnieg, Łukasz Zagórowski (46’ Bartosz Kotra), Mateusz Węgrzyn, Daniel Kamiński, Łukasz Kołodziej, Dawid Lizak (43’ Piotr Sobaś), Arkadiusz Goryczka (55’ Mateusz Brzyk), Radosław Pietrzyk, Jakub Seidler (60’ Krzysztof Kornaś), Jakub Mendel, Mateusz Poradowski.

Tomasz Rogóż (trener AP CANPACK Okocimski): -„Dzisiaj zespół Tarnovii stworzył sobie bardzo dużo sytuacji pod naszą bramką. Nikodem Śnieg wybronił sporo klarownych sytuacji jakie miała drużyna przeciwna. Uważam, że był to jeden z najcięższych spotkań jakie rozegraliśmy u siebie, gdyż drużyna z Tarnowa gra bardzo dużo w piłkę i fajnie ją rozgrywa. Mają również dobrych zawodników, którzy dziś zostali wsparci z juniorów młodszych, którzy na codzień występują w lidze małopolskiej, a niektórzy z nich mają również przetarcie w IV lidze.

Co do naszej postawy to uważam ,że nie byliśmy zespołem lepszym, ale byliśmy za to drużyną skuteczniejszą, a to zdecydowało o wygranym spotkaniu z czego jestem zadowolony.

Ten mecz pokazał jak trudno będzie w lidze małopolskiej. Zawodnicy z Tarnowa pokazali, że duże tempo oraz szybkość rozgrywania akcji jest na prawdę dużym atutem gry w tej lidze. Przygotowania do nowego sezonu planujemy zacząć ok 15 lipca. W planach jest również tygodniowy obóz przygotowawczy w Dębicy. Kończymy sezon, trochę odpoczywamy a później bardzo intensywnie przygotowujemy się do ligi małopolskiej.”