10 czerwca 2018

Młodziki I pokonali Sandecję Nowy Sącz

Ostatni mecz w lidze rozegrała również pierwsza drużyna młodzików, która udała się na ligowe spotkanie do Nowego Sącza. Mecz, mimo optycznej przewagi gości z Brzeska zakończył się jednobramkową wygraną AP CANPACK Okocimski. Gola na wagę trzech punktów zdobył najlepszy strzelec zespołu Kacper Rojkowicz.

Podopieczni trenera Marka Małysy zakończyli sezon na pierwszym miejscu w tabeli, nie ponosząc przy tym żadnej porażki. Na swoim koncie zespół zdołał uzbierać 36 punktów (11 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek). Młodzi zawodnicy Akademii mają również najlepszy bilans bramkowy, który wynosi 33:11.

Młodziki (Małopolska 1 Liga Młodzików)
Sandecja Nowy Sącz – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:1
Bramka: Kacper Rojkowicz.

Okocimski KS: Jakub Lipka – Jakub Ciuruś, Marcel Kubala, Patryk Jawień, Michał Siudut, Szymon Mida, Igor Uryga, Mikołaj Jędrzejczyk, Kacper Rojkowicz, Kacper Pasula, Dawid Barnaś, Kamil Marecik, Piotr Pitaś, Kacper Majda, Wiktor Włodek, Konrad Poliszak, Dawid Lis, Konrad Augustyn.

Marek Małysa (trener AP CANPACK Okocimski): -„ Dzisiejszy mecz z Sandecją Nowy Sącz wypadł bardzo dobrze. Bardzo chcieliśmy aby zakońoczć sezon bez porażki i ta sztuka się udało zostając przy tym mistrzami ligi małopolskiej. Cieszy fakt, że rozgrywaliśmy spotkania z naprawę mocnymi zespołami takimi jak: Wisła Kraków, Progres Kraków, AP 21 oraz Sandecja Nowy Sącz. Za to dla tych chłopaków należy się wielki szacunek. Mam nadzieję, że zawodnicy którzy idą do trampkarzy będą rywalizowali z najlepszymi przez co w dalszym ciągu będą podnosili swoje umiejętności.

Dzisiejszy mecz ułożył się po naszej myśli. Zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, a jej autorem był Kacper Rojkowicz. Kontrolowaliśmy cały przebieg spotkania, w którym nadażyły się sytuację do zdobycia kolejnych bramek. Sandecja również miała sytuacje, który podobnie jak my nie wykorzystała. Cieszę się bardzo, że wszyscy zawodnicy dzisiaj, którzy walczyli o to mistrzostwo przyjechali. Każdy z nich przez całą ligę wniósł cegiełkę do tego sukcesu. Powstała drużyna bardzo ambitna, chcąca wygrywać każdy mecz oraz podnosząca swoje umiejętności.

Jest to przykład, że poprzez ciężką prace można osiągnąć bardzo duże sukcesy i miejmy nadzieję, że w Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski tych sukcesów będzie jeszcze więcej.

Kacper Rojkowicz (zawodnik AP CANPACK Okocimski): -„W dzisiejszym spotkaniu mieliśmy bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji, ale mimo to udało się nam strzelić bramkę, która dała nam komplet punktów. Uważam, że rozegraliśmy całkiem udane spotkanie.

Bardzo ciężko pracowaliśmy przez cały sezon, aby teraz móc świętować mistrzostwo w lidze Małoposlkiej. Jednak praca ta bardzo się opłacała, widać było jak dobrze rozgrywamy piłką.

Uważam, że najtrudniejszą drużyną w tej lidze z jaką się mi grała to zespół AP 21. W meczu tym przegrywaliśmy do przerwy 0:2, ale udało się nam to spotkanie wygrać. Mimo to jest to bardzo dobra drużyna, która fajne gra w piłkę.

Atmosfera w kadrze Małopolskiej jest bardzo dobra za równo jak i zawodnicy, którzy bardzo dobrze się tam sprawdzają. Myślę, że kilku zawodników z naszej drużyny mogłoby się tam znaleść. Uważam, że moje występy również są całkiem niezłe.

Michał Siudut (zawodnik AP CANPACK Okocimski Brzesko):„Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra, momentami graliśmy bardzo dobrze. Niestety w drugiej odsłonie starciliśmy trochę sił co wykorzystała Sandecja, ale mimo to nie straciliśmy bramki.

Uważam, że bardzo dobrze wyszedł nam ten sezon. Cieszę się, że udało się nam wygrać ligę. Mamy zespół, który był bardzo zmotywowany do odniesienia tego sukcesu, walczyliśmy w każdym meczy np. z Wisłą Kraków pokazaliśmy kto ile walczy i komu tak na prawdę zależy na odniesieniu sukcesu.”

Fotorelacja z tego spotkania znajduje się pod tym linkiem. Jej autorem jest Sylwester Siudut.