19 grudnia 2021

Futsal: AP CANPACK Okocimski w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce

W weekend na hali sportowej GOSiR w Wilkowicach rozegrany został turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U13. Zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko po raz drugi w swojej historii znalaz się w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce i mimo braku awansu do ćwierćfinałów, pokazał się z bardzo dobrej strony. Zwycięzcą turnieju został AS Stomil Olsztyn, który w meczu finałowym pokonał GKS Futsal Nowiny wynikiem 5:0

Podopieczni trenera Janusza Piątka swój pierwszy mecz rozegrali już w piątek mierząc się z zespołem Zdrowie Garwoli. Niestety mimo prowadzeni „biało-zieloni” ostatecznie musieli uznać wyższość rywali przegrywając 2:4.

Kolejny emocje czekały chłopców w sobotę, gdzie do rozegrania mieli dwa spotkania z takimi zespołami jak AS Stomil Olsztyn oraz obrońcą tytułu Rekordem Bielsko-Biała. Pierwsze spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2. Spotkanie to pokazało, że chłopcy z Brzeska oswoili się z rozgrywkami i rangą zawodów w jakiej się znaleźli.

Swoje piłkarskie umiejętności zawodnicy pokazali w ostatnim meczu wygrywając z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała wynikiem 2:0. Niestety niekorzystny stosunek bramek uniemożliwił chłopcom awans do ćwierćfinałów, kończąc jednocześnie zmagania grupowe na trzecim miejscu.

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy mogą czuć spoty niedosyt, jednak doświadczenie jakie zdobył zespół podczas tych rozgrywek na pewno przełoży się na kolejne eliminację. Sami zawodnicy odnieśli sukces, gdyż znaleźli się w gonie 16 najlepszych drużyn w Polsce i właśnie podczas tych rozgrywek mogli rywalizować z najlepszymi, pokazując jednocześnie, że stać ich na więcej niż tylko faza grupowa.

Przy tej okazji Zarząd Klubu pragnie podziękować wszystkim osobom oraz firmom, które umożliwiły wyjazd drużynie i jednocześnie zdobycie cennego doświadczenie w rozgrywkach futsalowych.

Tabela grupy 2:
1. Zdrowie Garwolin 6 pkt
2. AS Stomil Olsztyn 4 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 4 pkt
4. BTS Rekord Bielsko-Biała 3 pkt

Wyniki spotkań AP CANPACK Okocimski:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Zdrowie Garwoli 2:4
Bramki dla OKS: Alan Bąk x2
AP CANPACK Okocimski Brzesko – AS Stomil Olsztyn 2:2
Bramki dla OKS: Szymon Wawryka, Alan Bąk.
Rekord Bielsko-Biała – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:2
Bramki: Alan Bąk x2

Kadra:
Jakub Hoszwa, Jakub Dudzik, Alan Bąk, Maciej Pasula, Franciszek Gadzina, Jakub Smoleń, Oliwier Gorzyczko, Kacper Świerczek, Franciszek Mrzygłód, Kamil Maciaś, Bartosz Pasek, Szymon Wawryka, Daniel Babło, Kamil Mietła.

Janusz Piątek (trener AP CANPACK Okocimski): -„Grupa w jakiej przyszło Nam się mierzyć w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski u-13 była bardzo wyrównana, co pokazała tabela końcowa. Niestety gorszy stosunek bramek sprawił, że odpadliśmy z rywalizacji. Czujemy niedosyt ponieważ były sytuacje do tego, aby uzyskać upragniony i historyczny awans do ćwierćfinałów. W pierwszym meczu ze Zdrowiem Garwolin widać było tremę, gdyż dla większości zawodników był to debiut w tej randze rozgrywek. Pomimo prowadzenia nie udało zdobyć się choćby punktu. W drugim meczu zagraliśmy już trochę lepiej i zremisowaliśmy z mocna drużyną Stomilu Olsztyn. W ostatnim meczu drużyna  zaprezentowała się ze świetnej strony, życzyłbym sobie żeby w każdym meczu, zawodnicy grali z takim zaangażowaniem i realizowali tak świadomie swoje zadania na boisku. Wygrana z ubiegłorocznym Mistrzem Rekordem pokazała, że w chłopakach drzemią jeszcze spore rezerwy. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili wyjazd na finały, doświadczenie jakie zdobyli zawodnicy na pewno zaprocentuje w przyszłości.”