12 grudnia 2021

Futsal: Kolejny rocznik z awansem do kolejnej fazy eliminacji

W weekend w Wieliczce przy ul. Boguckiej 2 swoje eliminację rozegrali zawodnicy trenera Kamila Króla, którzy w kategorii U19 rozegrali spotkania w I fazie eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. Turniej ten zawodnicy AP CANAPCK Okocimski zakończyli na pierwszym miejscu zdobywając 6 punktów.

W I fazie zespół z Brzeska musiał rywalizować z takimi zespołami jak: ZKS Unia Tarnów, AZS UEK Kraków oraz gospodarzem SMS Solne Miasto Wieliczka. Same rozgrywki nie najlepiej ułożyły się po myśli „biało-zielonych”, którzy w pierwszym meczu musieli uznać wyższość zespołu z Wieliczki przegrywając 1:2. Wynik ten nie podłamał zespołu i w dwóch kolejnych meczach zawodnicy stanęli na wysokości zadania wygrywając kolejno z AZS UEK Kraków oraz Unią Tarnów. Dzięki temu AP CANPACK Okocimski Brzesko zajął pozycje lidera mając na swoim koncie 6 punktów.

Teraz przed zawodnikami trenera Kamila Króla czas na przygotowania do II fazy, w której kluby zostaną podzielone na grupy, z których zostanie wyłonione 33 najlepsze drużyny, które uzyskają awans do trzeciej fazy eliminacji. Rozgrywki te zaplanowano na 22-23 stycznia 2022 roku.

Tabela:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko 6 pkt
2. SMS Solne Miasto Wieliczka 6 pkt
3. ZKS Unia Tarnów 3 pkt
4. AZS UEK Kraków 3 pkt

Wyniki AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Solne Miasto Wieliczka – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:1
AZS UEK Kraków – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:3
ZKS Unia Tarnów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:2

Kadra:
Karol Dzień, Bartłomiej Mochel, Paweł Borowiec, Mateusz Cięciwa, Dawid Kurek, Oliwier Okas, Hubert Smulski, Damian Boroń, Daniel Kaciczak, Dominik Grochot, Krystian Bielak, Bartosz Guzek.