28 listopada 2021

Futsal: Drugie miejsce w eliminacjach do wojewódzkiego Pucharu Polski

W sobotę na hali widowiskowo-sportowej w Łapczycy odbyły się eliminację do wojewódzkiego etapu Pucharu Polski w Futsalu. W rozgrywkach tych bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna prowadzona przez trenera Kamila Króla, która zajęła drugie miejsce ulegając w meczu finałowym ekipie Transbet wynikiem 1:2. Mimo porażki w swoim ostatnim meczu zespół zagwarantował sobie udział w rozgrywkach finałowych, które rozegrane zostaną 5 grudnia w Białce Tatrzańskiej.

Zespół Okocimskiego Brzesko sobotnie rozgrywki rozpoczęli od rywalizacji w grupie „C”, w której grali również: Borek Futsal-Team, Czarni Kobyle oraz Nieszkowianka. Po trzech meczach „biało-zieloni” zanotowali komplet zwycięstw kończąc rozgrywki grupowe na pierwszej pozycji w tabeli. W trzech meczach zespół zdołał zanotować 12 bramek tracąc przy tym zaledwie 3 gole. Kolejnym meczem zawodników z Brzeska było spotkanie w ćwierćfinale, w którym to Okocimski zmierzył się z Rzezawa Team. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 1:1, i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Ten element lepiej wykonywali podopieczni trenera Kamila Króla, którzy pokonali rywali wynikiem 4:3.

Kolejnym rywalem Okocimskiego w drodze do finału byli Błękitni Krzeczów. Mecz zakończył się pewną wygraną Okocimskiego, którzy pokonali rywali 3:0. Rezultat ten sprawił, że zespół zapewnił sobie udział w finale i z wysokości trybun czekał na zwycięzcę drugiego meczu półfinałowego , w którym udział wzięli: Transbet oraz Nalf.

Ostatecznie spotkanie finałowe rozegrane zostało między Okocimskim Brzesko, a drużyną Transbet. Po emocjonującym meczu zwycięzcą został Transbet, który pokonał drużynę z Brzeska wynikiem 1:2. Jedynego gola w tym spotkaniu dla Okocimskiego zdobył Dawid Kurek.

Kamil Król (trener AP CANAPCK Okocimski Brzesko): -„Zgłosiliśmy się na ten turniej ponieważ za dwa tygodnie gramy w eliminacjach U19 w futsalu i chcieliśmy zrobić jednostkę treningowa z rywalami. Cieszymy się, że udało się zająć drugie miejsce, które daje nam przepustkę do finałów w Białce Tatrzańskiej. Gratulacje dla całej drużyny.”

Skład: Bartłomiej Martyka, Konrad Augustyn, Bartłomiej Mochel, Dawid Kurek, Paweł Borowiec, Mateusz Cięciwa, Dominik Grochot, Hubert Smulski, Damian Boroń, Daniel Kaciczak.

Tabela grupy „C”:
1. Okocimski Brzesko 9 pkt
2. Czarni Kobyle 6 pkt
3. Nieszkowianka 3 pkt
4. Borek Futsal-Team 0 pkt

Wynik spotkań grupowych:
Okocimski Brzesko U-19 – Borek Futsal Team 3:0
Bramki: Cięciwa Mateusz x2, Borowiec Paweł.

Okocimski Brzesko U-19 – Czarni Kobyle 4:3
Borowiec Paweł, Cięciwa Mateusz x2, Kurek Dawid.

Okocimski Brzesko U-19 – Nieszkowianka 5:0
Smulski Hubert, Kurek Dawid x3, Borowiec Paweł.

Ćwierćfinał
Okocimski Brzesko U-19 – Rzezawa Team 1:1 k.4:3
Bramka: Cięciwa Mateusz

Półfinały:
Błękitni Krzeczów – Okocimski Brzesko U-19 0:3
Bramki :Cięciwa Mateusz x2, Boroń Damian

Finał:
Okocimski Brzesko U-19 – Transbet 1:2
Bramka: Kurek Dawid.