11 października 2021

Akademia: Okocimski wygrywa z Wisłą Kraków

Trwa bardzo dobra seria Młodzików 2010 w Małopolskiej Lidze Młodzików Młodszych. W sobotę 9 października podopieczni Trenera Michała Kuliga wygrali u siebie z Wisłą Kraków 4:0. Dobrą skutecznością popisał się Filip Mucha, który zanotował trzy trafienia. Ponadto do bramki trafił także Mikołaj Klecki.

Młodzi zawodnicy Okocimskiego wygrali 5 mecz z rzędu. W 9 meczach rozegranych do tej pory zdobyli 19 punktów z bilansem bramkowym to 37:14.

Michał Kulig (trener AP CANPACK Okocimski): -„W meczu z Wisłą Kraków, która gra w tej lidze młodszym rocznikiem od samego początku byliśmy bardzo zdeterminowani i agresywni w odbiorze przez co nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Sami dobrze operowaliśmy piłką, wygraliśmy bardzo dużo pojedynków i tworzyliśmy sytuację bramkowe. Skuteczność na dobrym poziomie pozwoliła na zdobycie 4 bramek. Po raz drugi w sezonie udało się zakończyć mecz beż straconej bramki. Cieszy zwycięstwo dzięki któremu chłopcy nabiorą pewności siebie. Wracamy do treningów by z każdym tygodniem poprawiać naszą grę.”

Małopolska Liga Młodzików Młodszych:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Wisła Kraków 4:0 (1:0)
Bramki: Filip Mucha 3x, Mikołaj Klecki.

Okocimski KS: Kamil Kościółek – Wiktor Łazarz, Igor Mizera, Beniamin Pabian, Aleksander Małysa, Mikołaj Klecki, Bartłomiej Francuz, Wiktor Szostak, Filip Mucha oraz Piotr Gryga, Jakub Rydz, Dominik Dudek.

Autorem zdjęć jest Piotr Kościółek.