10 września 2021

Akademia: Pierwsze punkty dziewczynek

Występujące w okręgowej III lidze brzeskiej, grupie 1, piłkarki AP CANPACK Okocimskiego Brzesko w drugiej kolejce zdobyły swoje pierwsze punkty.

9 września o godzinie 17:00 rozegrane zostało spotkanie, w którym Nasze zawodniczki gościły chłopców z Rylovii Rylowa. Zdecydowana większość spotkania to zawodniczki z Brzeska atakowały, rzadko wpuszczając zawodników z Rylowej na własna połowę. Przeciwnicy okazali się jednak zabójczo skuteczni, stuprocentowo wykorzystując błędy w grze obronnej naszego zespołu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3, a ozdobą meczu była bramka Wiktorii Tworzydło, która zdecydowała się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, odgwizdanego blisko linii połowy boiska.

Sekcja dziewczęca (Brzeska III liga)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Rylovia Rylowa 3:3
Bramki: Wiktoria Bochenek, Emilia Płachta, Wiktorii Tworzydło.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski): „Po porażce w pierwszej kolejce na pewno wyglądaliśmy już znacznie lepiej, niwelując liczbę błędów, ale niestety wciąż była duża powtarzalność tych samych pomyłek. Dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie, w którym brakło Nam momentami ogrania. Mnogość błędów jest jak najbardziej zrozumiała przede wszystkim dlatego, że debiutujemy w rozgrywkach chłopięcych.
Przygotowaniem fizycznym, zarówno dzisiaj jak i w pierwszej kolejce, w mojej ocenie wyglądamy dużo lepiej od przeciwników, ale brakuje Nam doświadczenia meczowego. Przekonany jestem, że z meczu na mecz będziemy wyglądali coraz pewniej w swoich decyzjach. Uczymy się dopiero decyzyjności w sytuacjach meczowych i nie przychodzi mi do głowy inny sposób nauki tego elementu jak właśnie grać, grać i grać.”