8 sierpnia 2021

PP: Juniorzy starsi odpadli po rzutach karnych

Juniorzy starsi odpadli w 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski przegrywając z Koroną Niedzieliska dopiero po rzutach karnych 3:5. Spotkanie po 90 minutach zakończyło się wynikiem 2:2, a bramkę wyrównującą zdobył w doliczonym czasie gry bezpośrednio z rzutu wolnego Dawid Kurek. Pierwszą bramkę dla podopiecznych Kamila Król zdobył z kolei Damian Drożdż, który wykorzystał podanie wspominanego Kurka. Autorami bramek dla gości z Niedzielisk zostali: Sławomir Zubel oraz Rafał Augustyn.

Ponadto juniorzy starsi kończyli spotkanie w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę za faul na przeciwniku otrzymał Krystian Bielak. Mimo straty Krystiana zawodnicy Akademii zdołali odrobić straty doprowadzając do wyrównania. W samej końcówce spotkania mogli nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść ale w decydującym momencie akcji zabrakło wykończenia.

Juniorzy kończą udział w rozgrywkach Pucharu Polski, ale z pewnością mogą być zadowoleni z tego jak daleko doszli eliminując po drodze takie drużyny jak Jadowniczanka Jadowniki oraz LKS Poręba Spytkowska, które grają w lidze okręgowej.

Kamil Król (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„W dzisiejszym meczu brakowało naszym ofensywnym zawodnikom ataku na wolne przestrzenie. Za wolno podejmowaliśmy też decyzje. Cieszę się natomiast, że potrafimy zdominować naszą grą przeciwnika. Za tydzień zaczynamy ligę, będzie to też weryfikacja naszego przygotowania do sezonu. Coraz lepiej prezentują się też nowi zawodnicy, którzy dobrze odnajdują się w naszej grze. Dobre zmiany, dają zawodnicy z rocznika 05 i na pewno widać postępy indywidualne zawodników.”

Puchar Polski 
AP CANPACK Okocimski Brzesko (juniorzy starsi) – Korona Niedzieliska 2:2 (k. 3:5)
Bramki: Damian Drożdż, Dawid Kurek – Sławomir Zubel, Rafał Augustyn.

Okocimski KS: Piotr Zagórowski – Bartosz Guzek, Hubert Smulski, Krystian Bielak, Patryk Gawor, Damian Boroń, Oliwier Okas, Damian Drożdż, Dominik Grochot, Tomasz Popiołek, Dawid Kurek oraz Kacper Greczek, Marcel Kubala, Piotr Pitaś, Mikołaj Jędrzejczyk, Michał Siudut, Patryk Jawień, Konrad Augustyn.

Rzuty karne:
Rafał Augustyn (Korona Niedzieliska)
Dawid Kurek (strzał obroniony (AP CANPACK Okocimski))
Piotr Kostrzewa (Korona Niedzieliska)
Oliwier Okas (AP CANPACK Okocimski)
Tomasz Mikos (Korona Niedzieliska)
Piotr Zagórowski (AP CANPACK Okocimski)
Marek Kowalik (Korona Niedzieliska)
Marcel Kubala (AP CANPACK Okocimski)
Sławomir Zubel (Korona Niedzieliska)