26 czerwca 2021

Akademia: Zwycięstwo Orlików 2010 na koniec sezonu

Zwycięstwem zakończyła rundę wiosenną w rozgrywkach Brzeskiej Ligi Młodzików drużyna Orlików 2010. W ostatnim meczu drużyna prowadzona przez Trenerów Michała Kuliga i Mateusza Krokosza pokonała Sokół Maszkienice 3:2.

Młodzi zawodnicy Akademii zakończyli ligę na 2 miejscu z 5 zwycięstwami i 1 porażką oraz bilansem bramkowym 48:15.

III liga okręgowa Młodzików (Brzesko)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Sokół Maszkienice 3:2 (0:0)
Bramki: Filip Mucha 2, Aleksander Małysa.

Okocimski KS: Beniamin Pabian – Bartłomiej Francuz, Igor Mizera, Wiktor Łazarz, Bartosz Pabian, Mikołaj Klecki, Jakub Rydz, Wiktor Szostak, Filip Mucha oraz Wiktor Pilch, Piotr Gryga, Fabian Rosa, Aleksander Małysa, Kacper Zelek.

Michał Kulig (trener AP CANPACK Okocimski): -„Gratulację dla chłopaków za zwycięstwo. Po pierwszej wyrównanej połowie w której nie było goli na początku drugiej części gry straciliśmy dwie bramki co nie załamało chłopaków. W dalszej części meczu chłopcy strzelili 3 bramki i stworzyli jeszcze mnóstwo okazji bramkowych. Bardzo dobrze dzisiaj otwieraliśmy grę i budowaliśmy akcję. Cieszy duża liczba wygranych pojedynków. Szkoda, że w fazie ataku graliśmy zbyt wąsko. Jest trochę rzeczy do poprawy i będziemy nad tym pracować.
Cały udział w lidze oceniam bardzo pozytywnie. Zebraliśmy dużo cennego doświadczenia w piłce 9-osobowej która zaprocentuję w następnym sezonie.”