9 maja 2021

Akademia: Arkadiusz Śliwa nie jest trenerem juniorów młodszych

Trener Arkadiusz Śliwa nie jest już trenerem juniorów młodszych. Szkoleniowiec zrezygnował z funkcji prowadzenia zespołu po ostatnim przegranym meczu ligowym z Garbarnią Kraków 0:4. Jego następcą będzie Tomasz Rogóż, który jest obecnie trenerem młodzików rocznika 2008.

„Arkadiusz Śliwa z zespołem Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko odniósł kilka bardzo ważnych sukcesów m.in awansował z zespołem do małopolskiej I ligi juniorów młodszych, wywalczył awans do MP w Futsalu, które odbyły się w Białymstoku oraz wygrał halowe Mistrzostwa Krakowa trampkarzy.

Zadecydowały ostatnie nasze słabe wyniki. Na pewno nie pomogła nam trzytygodniowa przerwa spowodowana lockdawnem. Przy okazji chciałem zdementować pogłoski że mnie ktoś zwolnił. To była moja decyzja. Zarząd nie chciał żebym rezygnował bo w tamtej rundzie też mieliśmy kryzys ale wyszliśmy z niego zwycięsko (awans). Dla mnie zawsze na pierwszym miejscu jest dobro drużyny i po czterech porażkach stwierdziłem, że lepiej jak może ktoś inny z nową wizją pomoże chłopakom. Za dużo wysiłku włożyliśmy w to aby zrobić ten awans i żeby teraz spaść.

Chciałbym podziękować Zarządowi klubu, że zrozumiał i uszanował moją decyzję. Umowę mam do końca czerwca także dalej jestem pracownikiem klubu oraz jestem do dyspozycji zarządu. Jadę z młodzikami III na mecz do Trzciany. A w przyszłości zobaczymy jaki będzie miał prezes pomysł na dalszą naszą współpracę.

Jeśli chodzi o współpracę z drużyną to wydaje mi się, że wszystko było w porządku przecież wygraliśmy Halowe Mistrzostwo Krakowa Trampkarzy , wywalczyliśmy awans do 1MLJM. Wywalczyliśmy awans na MP w Futsalu. Także ten wspólny czas nie zmarnowaliśmy.

Chciałbym podziękować chłopakom za współpracę i tak jak im powiedziałem w szatni po meczu z Unią kiedy awansowaliśmy, że jestem dumny, że mogłem być ich trenerem. Dziękuję również ich rodzicom za to, że jak trzeba było to zawsze pomagali. Będę ich najwierniejszym kibicem i mam nadzieję, że ta zmiana trenera wyjdzie na dobre drużynie w osiąganiu lepszych wyników.” – podsumowuje trener Arkadiusz Śliwa.

Trenerowi dziękujemy za pracę jak wykonał dla Akademii Piłkarskiej  oraz klubu. Życzymy dalszych sukcesów za równo w życiu prywatnym jak i zawodowym.