28 lutego 2021

Akademia: Orliki grały w Krakowie

W sobotę nie próżnowali również orliki rocznika 2011 oraz 2012, którzy mieli okazję rozegrać mecze szkoleniowe pod balonem przy ul. Parkowej w Krakowie. Podopieczni trenera Marka Małysy zagrali 3 godziny z zespołem AP Kabel Kraków. Podczas gry szkoleniowiec miał okazję na wprowadzenie różnych rozwiązań taktycznych, mógł również przeglądnąć się poszczególnym zawodnikom jak rozwijają swoje umiejętności techniczno-taktyczne. Sparing ten był idealny do również do sprawdzenia zdolności motorycznych jak i mentalnych zawodników.

Marek Małysa (trenera AP CANPACK Okocimski): -” Przeciwnik był dziś bardzo wymagający i bardzo doborze grający piłką. Widać, że treningi w zimie na orliku pod balonem przynosi odpowiednie korzyści i gra 7×7 nie stwarza ograniczeń taktycznych dla drużyn trenujących na takich obiektach. Cały czas się uczymy i trenujemy. A na takich meczach sparingowych i grach wewnętrznych chcemy realizować założenia, które trenujemy w danym mikrocyklu.

Gra z przeciwnikiem pozwala na wykazanie się poszczególnych zawodników czy się rozwija i czy podnosi swoje umiejętności techniczno – taktyczne. W tym wieku również sprawdzamy zdolności motoryczne i mentalne. Świadomość treningu i gry drużynowej w tym wieku powinna wzrastać z treningu na trening i z meczu na mecz.”

Za tydzień zespół ponownie będzie miał okazję rozegrać spotkanie sparingowe na sztucznym boisku. Tym ram ich rywalem będzie zespół AP Cracovia Kraków. Z pewnością będzie to okazja do rywalizacji z bardzo wymagającym przeciwnikiem jakim na pewno jest zespół Cracovii.

„Dziwię się, że w Brzesku, tak dużym mieście nie ma możliwości grać na orliku pod balonem oraz na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną trawą. Są projekty w ministerstwie, projekty unijne lecz nie ma kto tego wykorzystać i stworzyć bardzo dobre warunki dla Akademii w gminie i powiecie. Tym bardziej, że okoliczne powiaty i gminy, mniejsze pod względem liczebności mieszkańców i klubów posiadają takie obiekty i nie boją się inwestować w dzieci i młodzież.

W czasach pandemii i covidu powinniśmy jeszcze bardziej zainwestować w infrastrukturę sportową i stworzyć jeszcze lepsze warunki do uprawiania sportu. U nas natomiast brzeski BOSiR wprowadza opłaty za korzystanie z orlika, który oświetlany jest 11 na 18 lamp, uwagę można zwrócić również na nawierzchnia, która nie jest w najlepszym stanie.” -podsumowuje szkoleniowiec AP CANPACK Okocimski.