12 lutego 2021

Futsal: Juniorzy młodsi z pierwszym zwycięstwem

Podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy bardzo dobrze rozpoczęli zmagania w finałowej rundzie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U17 w futsalu, pokonując w pierwszym swoim spotkaniu rówieśników Gwiazda Ruda Śląska 2:1. Strzelcami bramek dla ekipy z Brzeska zostali: Dawid Poliszak oraz Patryk Jawień. Honorowe trafienie dla rywali zanotował z kolei  Dominik Środa.

Zawodnicy z Brzeska bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie strzelając szybko dwie bramki, które dały im trochę swobody. Jednak rywale szybko strzelili bramkę kontaktową, która zmotywowała ich do szukania kolejnego gola. ta sztuka się im już do końca spotkania nie udała, natomiast AP CANPACK Okocimski mógł podwyższyć wynik, szczególnie w samej końcówce meczu, gdzie zawodnicy mieli bardzo dogodne sytuację do zamknięcia piątkowych zawodów.

Patryk Jawień (zawodnik AP CANPACK Okocimski): -„Moim zdaniem zagraliśmy dobry mecz, graliśmy konsekwentnie, a szybko strzelone bramki dały nam dużo luzu w dalszej grze. Na początku meczu przejęliśmy inicjatywę, lecz w dalszej fazie gry przeciwnik coraz bardziej atakował.

To zwycięstwo bardzo nas podbudowało przed dalszymi zmaganiami. Moim zdaniem rozgrywki są na wysokim poziomie. Nie mieliśmy wiele czasu na analizę przeciwników.”

Dawid Poliszak (zawodnik AP CANPACK Okocimski): -„Myślę że dobrze weszliśmy w mecz i dwie szybko strzelone bramki nieco nas uspokoiły i grało nam się lepiej zagraliśmy konsekwentnie w obronie chociaż przytrafił się jeden błąd . Pierwszy mecz jest bardzo ważny i cieszymy się, że udało nam się go wygrać, uważam że jesteśmy bardzo dobrze zgrani i szansę na awans są duże lecz musimy skupić się już na jutrzejszych spotkaniach.

Myślę że poziom jest wysoki i każdy przyjechał tutaj po złoto, nie bardzo mieliśmy czas na analizę przeciwników ponieważ mecz w naszej grupie rozgrywany był przed nami i musieliśmy skupić się na sobie.”

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski): -„Jesteśmy po pierwszym meczu na MP. Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo szczęśliwi zresztą widać było to po ostatnim gwizdku sędziego. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale na szczęście zakończył się on dla nas zwycięstwem. Widać było w po naszych chłopakach nerwowość. Uczulaliśmy z trenerem Piątkiem przed meczem chłopaków, że co innego oglądać mecz w telewizji, a co innego brać w nim udział. Dziś na pewno mało utrzymywaliśmy się przy piłce, a w kilku sytuacjach źle się ustawialiśmy. Jutro to musimy poprawić bo czekają nas ciężkie dwa mecze. Ale wierzę w tych chłopaków i wiem że dadzą radę.”

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Gwiazda Ruda Śląska 2:1
Bramki: Dawid Poliszak, Patryk Jawień – Dominik Środa.

Okocimski KS: Konrad Augustyn, Iwo Cichostępski, Hubert Smulski, Radosław Curyło, Oliwier Okas, Kacper Ciuruś, Wiktor Włodek, Dawid Poliszak, Patryk Jawień, Igor Uryga, Karol Kliś, Marcel Kubala, Piotr Pitaś, Kamil Hebda.