16 stycznia 2021

Futsal: Jedziemy do Białegostoku!

Jedziemy do Białegostoku! Takie słowa można było usłyszeć po ostatnim gwizdku podczas meczu pomiędzy Stal Mielec z SMS Jarosław. Zakończył się on wygraną zawodników z Mielca 4:3. Właśnie taki rezultat wystarczył by zawodnicy Naszej Akademii mogli być w gronie 16 najlepszych zespołów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U17, które odbędą się właśnie w Białymstoku. Mimo to juniorzy młodsi zdołali wygrać swój ostatni mecz z Futsal Team Przeworski 3:2 udowadniając, że awans nie był kwestią przypadku oraz szczęścia.

Sobotnie eliminacje podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy zaczęli od spotkania z SMS Jarosław, który zakończył się wynikiem 2:2. Początek meczu w wykonaniu naszego zespołu był bardzo nerwowy. Zawodnicy nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanemu przeciwnikowi, który wykorzystał nasze błędy strzelając dwie bramki. Odmienny zespół zobaczyliśmy po zmianie stron. AP CANPACK Okocimski zaczął bardzo mądrze rozgrywać piłkę i stwarzał co raz to groźniejsze akcje. Po jednej z nich wpadła bramka kontaktowa, a decydującego gola na wagę remisu zdobyto z rzutu wolnego. Podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy mieli okazję na zdobycie zwycięskiej bramki jednak, zabrakło skuteczności.

Do drugiego meczu zawodnicy przystąpili już z chłodniejszą głową. Rezultatem było pokonanie Stal Mieliec aż 4:2. Wynik ten stawiał zespół z Brzeska na bardzo dobrej pozycji. O awansie zadecydował mecz pomiędzy Stal Mielec, a SMS Jarosław. Mecz wygrali zawodnicy z Mielca. Nic dziwnego, że nasi zawodnicy mocno kibicowali Stali, a po końcowym gwizdku gratulowali im zwycięstwa ciesząc się jednocześnie z awansu do fazy finałowej.

Zawodnicy oraz trener nie dali za wygraną i w ostatnim meczu udowodnili, że wyjazd do Białegostoku należał się właśnie im. W tym meczu juniorzy młodsi musieli się zmierzyć z Futsal Team Przeworsk, który wygrał swoje dwa pierwsze spotkania. Nasi zawodnicy, bardzo poważnie podeszli do tych rozgrywek i pomimo utarty pierwszego gola szybko odrobili straty. Już chwilę później wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca spotkania.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi należą się gratulacje oraz słowa uznania za zaangażowanie i mocną wolę walki. Drużyna stoi przed wielką szansą zdobycia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U17. Warto dodać, że piłka halowa w Brzesku rośnie w siłę, gdyż jest to drugi finał w obecnych rozgrywkach futsalowych, w których udział weźmie AP CANPACK Okocimski Brzesko. Jak widać zawodnicy radzą sobie nie tylko na boiskach trawiastych, na których wywalczyli awans do Małopolskiej I ligi, ale również na hali zdobywając możliwość gry z najlepszymi zespołami z Polski.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski): -„Rozegraliśmy niezły turniej, który zakończyliśmy z awansem do najlepszej 16 w Polsce kategorii wiekowej U17. Trzeba przyznać, że przeciwnicy byli bardzo wymagający. Drużyny z Jarosławia i Przeworska to zespoły typowo futsalowe. W pierwszym meczu z SMS Jarosław mieliśmy sporo problemów bo przeciwnicy byli dobrze zorganizowani i za nim opanowaliśmy nerwy i zaczęliśmy grać na miarę naszych możliwości przegrywaliśmy 0-2.

Do przerwy złapaliśmy kontakt, a w drugiej połowie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i dzięki temu stwarzaliśmy więcej sytuacji bramkowych ale udało nam się tylko doprowadzić do remisu. Trzeba przyznać że SMS też miał sytuację szczególnie do przerwy ale dobrze w bramce spisywał się Konrad Augustyn. W drugim meczu ze Stalą Mielec mimo że znowu musieliśmy gonić wynik to nasza gra wyglądała już dużo lepiej i nie pozwoliliśmy na wiele przeciwnikowi.

Przed ostatnim meczem wiedzieliśmy, że już mamy awans. Ale moi zawodnicy podeszli bardzo poważnie do tego meczu i byli od początku do końca bardzo zdeterminowani żeby te eliminacje zakończyć na 1 miejscu. Choć przeciwnik w poprzednich dwóch meczach prezentował się bardzo dobrze (2 zwycięstwa) to z moją drużyną przegrał zasłużenie.

Gratuluję mojemu zespołowi awansu! Jest to sukces całego naszego klubu. Teraz mamy miesiąc żeby się dobrze przygotować do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 12-14. luty w Białymstoku. Chciałbym ten awans zadedykować Oliwierowi Okasowi, który z powodu kontuzji którą doznał na ostatnim treningu przed turniejem nie mógł w nim uczestniczyć i nam pomóc.”

Spotkania w wykonaniu AP CANPACK Okocimski:
SMS Jarosław – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:2 (2:1)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Stal Mielec 4:2 (2:2)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Futsal Team Przeworsk 3:2 (1:1)

Kadra: 
Konrad Augustyn, Iwo Cichostępski, Wiktor Włodek, Michał Siudut, Dawid Poliszak, Piotr Pitaś, Igor Uryga, Marcel Kubala, Kliś Karol, Patryk Jawień, Hubert Smulski, Radosław Curyło, Kacper Ciuruś.
Trener: Arkadiusz Śliwa.