11 stycznia 2021

Okocimski CUP: Tarnovia najlepsza z rocznika 2011

W niedzielę odbył się kolejny turniej IV edycji CANPACK Okocimski CUP. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2011, którzy reprezentowali takie zespoły jak: AP CANPACK Okocimski Brzesko, Dunajec Zakliczyn, Raba Dobczyce, Polonia Kraków, MOSiR Bochnia, Puszcza Niepołomice, Dunajec Nowy Sącz oraz MKS Tarnovia Tarnów. Najlepszą drużyną turnieju została Tarnovia Tarnów, która w meczu finałowym pokonała Polonię Kraków 2:1.
Tradycyjnie rozgrywki podzielono na dwie grupy. Pierwszą z nich tworzyły zespoły: AP CANPACK Okocimski Brzesko, Dunajec Zakliczyn, Raba Dobczyce, Polonia Kraków. Natomiast w grupie drugiej rywalizowały ze sobą: MOSiR Bochnia, Puszcza Niepołomice, Dunajec Nowy Sącz oraz Tarnovia Tarnów. Przypomnijmy, że dwie najlepsze ekipy w danej grupie wywalczyły awans do półfinałów mistrzowskich, natomiast pozostałe drużyny rozgrywały swoje mecze w półfinałach pocieszenia.
Najlepszą drużyną w grupie A została Polonia Kraków, która z kompletem zwycięstw awansowała do półfinałów. Na drugim miejscu znalazła się Raba Dobczyce, które miała na swoim koncie 6 punktów. Zespół trenera Jakuba Barana zakończył fazę grupową na 3 miejscu z trzema punktami na koncie.
Grupa A:
1. Polonia Kraków 9 pkt
2. Raba Dobczyce 6 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 3 pkt
4. Dunajec Zakliczyn 0 pkt
W grupie drugiej bezkonkurencyjną drużyną okazała się Tarnovia Tarnów, która podobnie jak Polonia Kraków zwyciężyła wszystkie swoje rozgrywki. Tuż za nią uplasował się Dunajec Nowy Sącz, który tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedził Puszczę Niepołomice. W półfinałach pocieszenia znalazł się MOSiR Bochnia oraz wspomniana Puszcza Niepołomice.
Grupa B:
1. MKS Tarnovia Tarnów 9 pkt
2. Dunajec Nowy Sącz 4 pkt
3. Puszcza Niepołomice 4 pkt
4. MOSiR Bochnia 0 pkt
Półfinały pocieszenia.
Po rozegraniu fazy grupowej przyszedł czas na spotkania półfinałowe. Pierwsze z nich rozegrane było dla zespołów, które zajęły trzecie i czwarte miejsce w obu grupach. Pierwszą parę tworzyły zespoły AP CANPACK Okocimski Brzesko z MOSiR Bochnia oraz Puszcza Niepołomice z Dunajcem Zakliczyn. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się być podopieczni trenera Jakuba Barana, którzy pewnie ograli rówieśników z Bochni wygrywając 4:1. Z wygraną nie miała problemów również Puszcza Niepołomice, która ograła zawodników z Zakliczyna 3:1.
AP CANPACK Okocimski Brzesko – MOSiR Bochnia 4:1
Puszcza Niepołomice – Dunajec Zakliczyn 3:1.
Półfinały mistrzowskie.
Polonia Kraków – Dunajec Nowy Sącz oraz Tarnovia Tarnów – Raba Dobczyce to pary, które rywalizowały w półfinałach mistrzowskich. Zwycięzca tych spotkań zapewnił sobie grę w finale niedzielnego turnieju rocznika 2011. W pierwszym meczu lepsi okazali się zawodnicy Polonii, którzy wygrali 2:0. Bardziej zacięte spotkanie odbyło się pomiędzy Tarnovią, a Rabą gdzie na kilka sekund przed zakończeniem spotkania decydującego gola zdobyła drużyna z Tarnowa, zapewniając sobie tym samym udział w finale.
Polonia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 2:0
Tarnovia Tarnów – Raba Dobczyce 3:2
Mecz o 7 miejsce:
MOSiR Bochnia – Dunajec Zakliczyn 0:0 (k. 4:5)
Mecz o 5 miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Puszcza Niepołomice 3:3 (k. 2:3)
Mecz o 3 miejsce:
Raba Dobczyce – Dunajec Nowy Sącz 1:0
Finał:
Spotkanie finałowe zapowiadało się niezwykle ciekawie. Spotkały się bowiem zespoły, które w przez cały turniej nie przegrały żadnego meczu, zwyciężając przy tym wszystkie swoje spotkania. Ostatecznie spotkanie finałowe zakończyło się zwycięstwem Tarnovii Tarnów, która wygrała wynikiem 2:1, stając się tym samym najlepszą drużyną IV edycji CANPACK Okocimski rocznika 2011. MKS Tarnovia Tarnów – Polonia Kraków 2:1 Po zakończeniu rozgrywek zostały rozdane dyplomy, medale oraz słodki upominek dla wszystkich uczestników niedzielnych rozgrywek. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli: Dyrektor Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Marcin Jurkiewicz, Wiceprezes ds. organizacji i bezpieczeństwa Łukasz Baniak oraz Radna Powiatu Brzeskiego Elżbieta Kania.
Podczas wręczenia dyplomów nie mogło zabraknąć wyróżnień indywidualnych. Statuetka dla najlepszego strzelca powędrowała w ręce Michała Kucały z Polonii Kraków. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Pychtoń z MKS Tarnovii Tarnów. Natomiast nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Józef Piwowarczyk z Raby Dobczyce.