9 stycznia 2021

Okocimski CUP: Team Przecław najlepszy z rocznika 2012

W sobotę odbył się kolejny turniej w ramach IV edycji CANPACK Okocimski CUP, gdzie do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2012. W turnieju udział wzięło 8 zespołów takich jak: AP English, AP Wierzchosławice, Team Przecław, MSP Bochnia, Zostań Piłkarzem oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski. W ostatniej chwili z turnieju wycofała się drużyna JKS Zelków,  jej miejsce zajęli zawodnicy trenera Konrada Kołodzieja z rocznika 2013. Sobotnie rozgrywki wygrała drużyna Team Przecław, która w meczu finałowym po rzutach karnych pokonała AP English.

Sobotnie rozgrywki podzielono na dwie grupy. Każda z nich składa się z czterech zespołów, które rywalizowały między sobą. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowała do tzw półfinałów mistrzowskich, natomiast dwie pozostałe rozegrały półfinały pocieszenia. Każde spotkanie rozegrano po 12 minut.

W grupie A rywalizacja przebiegała między: AP English, AP Wierzchosławice oraz dwiema drużynami AP CANPACK Okocimski Brzesko. Najlepszym zespołem okazał się być AP English, który z kompletem punktów awansował do dalszej rundy. Na drugim miejscu znalazła się druga drużyna gospodarzy, która zdobyła 6 punktów. Pozostałe zespoły rozegrają swoje spotkania w półfinale pocieszenia.

Grupa A:
1. AP English 9 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko II6 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko I 3 pkt
4. AP Wierzchosławic 0 pkt

W grupie B znalazły się takie zespoły jak: Team Przecław, Zostań Piłkarzem, MSP Bochnia oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko (2013). Po zaciętej rywalizacji grupę wygrał TEAM Przecław, który zanotował 6 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Zostań Piłkarzem, która miała na swym koncie 5 punktów. Pozostałe drużyny spotkają się w półfinałach pocieszenia z zespołami z grupy A.

Grupa B:
1. Team Przecław 6 pkt
2. Zostań Piłkarzem 5 pkt
3. MSP Bochnia 4 pkt
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko (2013) 1 pkt

W pierwszy półfinał pocieszenia rozegrany został pomiędzy AP CANPACK Okocimski Brzesko I, a CANPACK Okocimski Brzesko (2013). Po regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne była seria rzutów karnych. Ten element lepiej wykonali zawodnicy trenera Jarosława Ulasa, którzy pokonali swoich klubowych kolegów 2:1. Drugi mecz zakończył się zwycięstwem MSP Bochnia, która wynikiem 3:0 pokonała AP Wierzchosławice.

Półfinały pocieszenia:
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – AP CANPACK Okocimski Brzesko (2013) 0:0 (k. 2:1)
MSP Bochnia – AP Wierzchosławice 3:0

W półfinałach mistrzowskich spotkały się ze sobą AP English z Zostań Piłkarzem oraz Team Przecław z AP CANPACK Okocimski Brzesko II. W pierwszym meczu lepsi okazali się być zawodnicy AP English pokonując rywala 3:0. Z awansu do dalszej części turnieju cieszyli się również zawodnicy Team Przecław, którzy pokonali gospodarzy 4:1.

Półfinały mistrzowskie: AP English – Zostań Piłkarze, 3:0
Team Przecław – AP CANPACK Okocimski Brzesko I 4:1

Mecz o 7 miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko (2013) – AP Wierzchosławice 5:1

Mecz o 5 miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – MSP Bochnia 2:1

Mecz o 3 miejsce:
Zostań Piłkarzem – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 1:1 (k. 2:3)

W meczu finałowym spotkały się zespoły AP English oraz Team Przecław. Po zaciętej walce oraz regulaminowym czasie gry nie wyłoniono zwycięzcy, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Ponownie potrzebna była seria rzutów karnych, która wyłoni zwycięzcę sobotnich zmagań. W tym elemencie gry skuteczniejsi byli zawodnicy Team Przecław, którzy zwyciężyli 2:3 zdobywając tym samym miano najlepszej drużyny IV edycji CANPACK Okocimski Brzesko rocznika 2012.

Finał:
AP English – Team Przecław 3:3 (k. 2:3)

Po zakończeniu rozgrywek zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników sobotniego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli: wiceprezes ds finansowych Rafał Zając oraz Radna Powiatu Brzeskiego Elżbieta Kania.

Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych. Statuetka dla najlepszego strzelca powędrowała w ręce Ignacego Kluski z AP CANPACK Okocimski. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Kamil Jurek z Team Przecław. Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał z kolei Karol Nowak z Zostań Piłkarzem.