23 grudnia 2020

Fustal: Podsumowanie finałów w Ustce

Za nami finałowe spotkania Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U13, które odbyły się w Ustce. Zawodnicy AP CANPACK Okocimski znaleźli się w gronie 16 najlepszych drużyn, które walczyły o miano najlepszego zespołu Polski. tytuł ten przypadł ekipie Rekord Bielsko-Biała, który w meczu finałowym pokonał Piasta Gliwice 4:0.

Rozgrywki podzielone zostały na cztery grupy, w których rywalizowało po cztery drużyny. AP CANPACK Okocimski Brzesko znalazł się w grupie 3, gdzie grał z takimi zespołami  jak: TAF Toruń, Jantar Ustka oraz GLKS Wilkowice.

Podopiecznym trenera Tomasza Rogóża niestety nie udało się awansować z fazy grupowej, w której ponieśli trzy porażki. Jednak dla zespołu, który po raz pierwszy miał okazję wystąpić w zawodach o takiej randze  to duże wyróżnienie oraz lekcja na przyszłość. Chłopcy znaleźli się w gronie szesnastu najlepszych zespołów Polski co jest dużym sukcesem dla samych zawodników ale również i trenerów oraz Klubu.

Wyniki spotkań:
TAF Toruń – AP CANPACK Okocimski Brzesko 8:2
Jantar Ustka – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:2
AP CANPACK Okocimski Brzesko – GLKS Wilkowice 0:6

Kadra: Artur Wąsik, Kacper Gut, Wojciech Smoleń, Nikodem Maciejasz, Bartosz Pasek, Szczepan Dziadowiec, Dawid Okas, Oliwier Gicala, Filip Biernat, Patryk Siudut, Oskar Górka, Nikodem Sambor, Franciszek Mrzygłód, Szymon Wolsza.
Trener: Tomasz Rogóż.

Tomasz Rogóż (trener AP CANPACK Okocimski): -„Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu U-13 stały na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowana większość tych drużyn to zespoły typowo futsalowe z bogatą historią w tych rozgrywkach. Dla nas jako beniaminka była to wielka przygoda oraz lekcja na przyszłość. Podczas mistrzostw rozegraliśmy trzy mecze, które niestety zakończyły się porażkami, ale jestem pewien, że zdobyte doświadczenie w przyszłości na pewno zaprocentuje.  Osobiście jestem bardzo zadowolony i dumny z chłopców bo przecież byliśmy w „16” najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za inne nasze drużyny aby się zakwalifikowały do finałów  w swoich kategoriach wiekowych bo jest to wielka przygoda i emocje.”

„Najważniejsze, że chłopaki mogli uczestniczyć w mistrzostwach Polski. Wygrali eliminacje i znaleźli się w gronie 16 – stu najlepszych drużyn.  Zdobyli cenne doświadczenie nie tylko sportowe ale również organizacyjne. Były to bardzo intensywne dni ale każdy z zawodników był szczęśliwy, że mógł rywalizować z najlepszymi w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Cieszy fakt, że pomimo porażki chłopcy w drodze powrotnej byli mocno zainteresowani kolejnymi eliminacjami, oglądali fazę pucharową, dyskutowali, analizowali kto może zostać mistrzem. Bardzo mnie cieszy również, że mimo ograniczeń związanych z Covid, chłopcy mogli w tak trudnym czasie wyjechać na drugi kraniec Polski, pospacerować nad morzem, pośmiać się ale też dużo nauczyć. Jestem przekonany, że taką przygodę sportową będą wspominać jeszcze po wielu latach.” – Dyrektor Akademii Marcin Jurkiewicz

Dziękujemy za wsparcie finansowe Staroście Powiatu Brzeskiego Panu Andrzejowi Potępa oraz Burmistrzowi Brzeska Panu Tomaszowi Latocha. Podziękowania należą się również dla rodziców, którzy wsparli wyjazd swoich pociech. Zawodnicy podczas wyjazdu dumnie i godnie reprezentowali Powiat oraz Gminę Brzesko.