13 grudnia 2020

Akademia: Pogoń Kraków najlepsza w turnieju CANPACK Okocimski CUP rocznika 2015

Za nami pierwszy turniej IV edycji CANPACK Okocimski CUP, w którym grali chłopcy z rocznika 2015. Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów, a wśród nich były: UKS Pleśna, KSPN Pogoń Kraków, Westovia Tarnów, Targowianka Targowisko, ABC Futbolu Bochnia, oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Najlepszym zespołem turnieju okazała się drużyna Pogoni Kraków, która odniosła aż pięć zwycięstw. Drużyny prowadzone przez Konrada Kołodzieja oraz Natalię Serafin zajęły kolejno trzecie oraz szóste miejsce.

Sam turniej podzielony został na dwie grupy. Pierwszą z nich tworzyły zespoły UKS Pleśna, AP CANPACK Okocimski I Brzesko, Westovia Tarnów oraz ABC Futbolu Bochnia. W grupie drugiej znalazły się natomiast drużyny: AP CANPACK Okocimski II Brzesko, Targowianka Targowisko, oraz KSPN Pogoń Kraków.

Rywalizację w grupie A zdecydowanie wygrał zespół z Pleśnej, który zainkasował komplet punktów, na drugim miejscu uplasowała się z kolei Westovia Tarnów, mająca sześć punktów. Oba zespoły awansowały do tzw. Ligi Mistrzów, w której znalazły się cztery najlepsze ekipy z obu grup. W Lidze Europy rozgrywać swoje mecze będą: AP CANPACK Okocimski I oraz ABC Futbolu Bochnia.

Tabela grupy A:
1. UKS Pleśna 9 pkt
2. Westovia Tarnów 6 pkt
3. AP CANPACK Okocimski I Brzesko 3 pkt
4. ABC Futbolu Bochnia 0 pkt

W grupie B rywalizacją odbyła się tylko miedzy trzema zespołami. Najlepiej poradziła sobie Pogoń Kraków inkasując 6 punktów. Na drugim miejscu znalazł się drugi zespół gospodarzy mając 3 punkty na koncie. Oba zespoły awansowały do Ligi mistrzów, natomiast Targowianka Targowisko zagra w Lidze Europy.

Tabela grupy B:
1. KSPN Pogoń Kraków 6 pkt
2. AP CANPACK Okocimski II Brzesko 3 pkt
3. Targowianka Targowisko 0 pkt

Po rozgrywkach grupowych czekały nas kolejne emocję tym razem w Lidze Europy oraz w Lidze Mistrzów. W Lidze Europy najlepiej radziła sobie Targowianka Targowisko, która zwyciężyła w dwóch spotkaniach.  Pierwszy zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko odniósł jedno zwycięstwo oraz poniósł jedną porażkę, kończąc całe rozgrywki na szóstym miejscu.

Tabela Ligi Europy:
1. Targowianka Targowisko 6 pkt
2. AP CANPACK Okocimski I Brzesko 3 pkt
3. ABC Futbolu Bochnia 0 pkt

Pogoń Kraków po pewnym wygraniu grupy swoją formę potwierdziła w fazie finałowej. W rozegranych trzech spotkaniach w Lidze Mistrzów zespół z Krakowa odniósł komplet zwycięstw. Dzięki czemu został zwycięzcą IV edycji CANPACK Okocimski rocznika 2015. Na drugim miejscu w tej grupie uplasowała się UKS Pleśna mając 6 punktów na koncie. Drugi zespół AP CANPACK Okocimski zanotował w tych rozgrywkach jedno zwycięstwo.

Tabela Ligi Mistrzów: 
1. KSPN Pogoń Kraków 9 pkt|
2. UKS Pleśna 6 pkt
3. AP CANPACK Okocimski II Brzesko 3 pkt
4. Westovia Tarnów 0 pkt

Tabela końcowa:
1. KSPN pogoń Kraków
2. UKS Pleśna
3. AP CANPACK Okocimski II Brzesko
4. Westovia Tarnów
5. Targowianka Targowisko
6. AP CANPACK Okocimski I Brzesko
7. ABC Futbolu Bochnia.

Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na nagrody. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, natomiast pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały dodatkowymi pucharami. Nagrody wręczył dyrektor Akademii Piłkarskie Marcin Jurkiewicz oraz Elżbieta Kania Radna Powiatu Brzeskiego.

Turniej rozgrywany był w bardzo dobrej atmosferze. Zawodnicy mimo swojego młodego wieku pokazywali swoje zaangażowanie oraz wolę walki, a przy tym wszystkim nie zabrakło również uśmiechu i fajnej zabawy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom niedzielnego turnieju, życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Niestety z uwagi na panującą pandemię oraz obostrzenia sanitarne turnieju z wysokości trybun nie mogli zobaczyć rodzice oraz kibice. Mamy jednak nadzieję, że ten czas jak najszybciej się skończy i wspólnie będziemy mogli uczestniczyć w sportowych wydarzeniach.