16 listopada 2020

Akademia: Orliki na pierwszym miejscu

W sobotę 14 listopada drużyna Orlików prowadzona przez trenera Michała Kuliga wzięła udział w turnieju SFP Football CUP dla rocznika 2010 w Brzeziu. Chłopcy rozegrali bardzo dobry turniej i zakończyli zmagania z kompletem zwycięstw.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn: AP Okocimski Brzesko, Master Kids Skawa, Solne Miasto Wieliczka, Zieleńczanka Zielonki, FA Jędrzejów. Grano każdy z każdym mecz i rewanż dzięki czemu każda z drużyn rozegrała 8 meczów po 12 minut. Po turnieju chłopcy otrzymali pamiątkowe medale i puchar za pierwsze miejsce.

Komplet wyników naszej drużyny:
AP CANPACK Okocimski – Solne Miasto 13:2 (Szpil 5, Szostak 3, Mucha 3, Klecki, Pabian)
AP CANPACK Okocimski – FA Jędrzejów 3:1 (Szpil, Mucha, Klecki)
AP CANPACK Okocimski – Master Kids 6:3 (Szostak 2, Gryga, Szpil, Klecki, Pabian)
AP CANPACK Okocimski – Zieleńczanka 6:2 (Szpil 2, Mucha 2, Mizera, Francuz)

AP CANPACK Okocimski – Solne Miasto 6:1 (Francuz 2, Pabian, Szostak, Gryga, Mucha)
AP CANPACK Okocimski – FA Jędrzejów 9:3 (Szostak 4, Mucha 3, Mizera, Pabian)
AP CANPACK Okocimski – Master Kids 7:4 (Szpil 3, Szostak 2, Pabian, Mucha)
AP CANPACK Okocimski – Zieleńczanka 5:3 (Szostak 2, Klecki 2, Małysa)

Kadra: Kamil Kościółek, Franciszek Szpil, Wiktor Szostak, Filip Mucha, Beniamin Pabian, Bartosz Francuz, Mikołaj Klecki, Igor Mizera, Piotr Gryga, Aleksander Małysa.

Michał Kulig (Trener AP CANPACK Okocimski 2010): „Gratuluję chłopakom bardzo dobrego występu w całym turnieju. Widać ciągły progres w grze. Poprawiamy umiejętności indywidualne oraz pracujemy nad otwarciem gry i kreowaniem jak największej ilości sytuacji bramkowych. Warte podkreślenia, że każdy z zawodników zdobył bramkę w turnieju.
Bardzo fajna formuła turnieju, rywalizowaliśmy na dwóch boiskach przez co dużo było grania, a mało przerw. I sam obiekt mógł się podobać.
Staramy się jak najwięcej rywalizować z różnymi przeciwnikami, bo dzięki temu cały czas poprawiamy naszą grę, a co najważniejsze sama gra w piłkę sprawia chłopakom mega frajdę.”

Galeria zdjęć dostępna na Okocimski Brzesko Fan Zone. Jej autorem jest Piotr Kościółek.