11 listopada 2020

Futsal: Relacja z eliminacji MMP w kategorii U13

MAMY TO! Zawodnicy trenera Tomasza Rogóża po bardzo dobrym turnieju wywalczyli awans do rundy finałowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U13, które rozegrane zostaną w Ustce. Młodzi zawodnicy z Brzeska rozegrali cztery spotkania w których trzy razy odnieśli zwycięstwo oraz raz podzieli się punktami. Awans do kolejnej rundy wywalczyli z pierwszego miejsca mając 10 punktów na koncie.

Dla trenera jak i samych zawodników były to pierwsze mecze w rozgrywkach futsalowych. Zawodnicy od pierwszego spotkania pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając pierwsze, a zarazem bardzo ważne spotkanie. Ich rywalem była tarnowska Unia, z którą nasi zawodnicy dość łatwo sobie poradzili wygrywając 4:1. Wygrana zdecydowanie miała duży wpływ na dalsze poczynania zawodników, gdyż do kolejnych meczów zawodnicy podchodzili z dużą pewnością siebie.

Kolejnym rywalem AP CANPACK Okocimski Brzesko była ekipa Czarnych Oleszyce, z którą również dość łatwo sobie poradzili zwyciężając aż 6:0. Po dwóch wygranych z rzędu pojawiła się bardzo duża szansa na awans do rundy finałowej. Jednak podobne wyniki miały również drużyny Garbarni Kraków oraz BSF Bochnia. A spotkania z tymi zespołami były dopiero przed naszymi zawodnikami.

W 4. kolejce przyszedł czas na mecz z Garbarnią Kraków. Mimo wygranej naszego zespołu wynikiem 4:0 podopieczni trenera Tomasza Rogóża musieli sporo się napracować by odnieść pozytywny rezultat. Cenne uwagi szkoleniowca oraz konsekwentna gra na pewno miały wpływ na końcowy rezultat. Po tym meczu na koncie ekipy z Brzeska pojawiło 9 punktów, które i tak nie dawały stuprocentowego awansu do kolejnej rundy.

Decydujące spotkanie odbyło się po za udziałem AP CANPACK Okocimski. Dzięki remisowi w meczu BSF Bochnia z Czarni Oleszyce (2:2), „biało-zieloni” mogli cieszyć się z awansu do rundy finałowej. Jednak przed adeptami naszej Akademii było ostatnie spotkanie z rówieśnikami z Bochni. Mimo, że nasz zespół zapewnił sobie awans już wcześniej to BSF myśląc o wyjeździe do Ustki musiał pokonać naszych zawodników, a Ci nie zamierzali odpuszczać nawet ostatniego meczu chcąc zakończyć rozgrywki z kompletem zwycięstw.

Spotkanie to okazała się być jednym z najciekawszych meczów jakie rozegrane zostały tego dnia. Pierwszy na prowadzenie wyszedł AP CANPACK Okocimski, jednak goście dość szybko doprowadzili do wyrównania. Samo spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, w którym nie zabrakło ładnych akcji po obu stronach jak i również interwencji bramkarzy, którzy niejednokrotnie ratowali swój zespól przed utratą gola. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów (3:3), a wynik ten okazał się szczęśliwy dla zespołu Grabarni Kraków, z którą spotkamy się w Ustce.

Eliminację stały na bardzo dobrym poziomie. Wszystkie zespoły pokazywały bardzo dużo piłkarskiej jakości, jednak z awansu cieszyły się tylko dwie drużyny. Dla zawodników AP CANPACK Okocimski Brzesko jest to zdecydowanie wielki sukces, gdyż chłopcy na co dzień rywalizują na boiskach trawiastych, a z rozgrywkami futsalowymi nie mieli jeszcze styczności. Uczestnictwo w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu jest z zpewnością wielką promocją nie tylko Klubu, Akademii ale również Miasta Brzesko, które nasi zawodnicy godnie będą reprezentować w Ustce. Jedynym minus w dzisiejszych rozgrywkach to brak kibiców, rodziców zawodników, którzy mogli na żywo podziwiać grę oraz dopingować swoje pociechy. Niestety ze względu na panującą sytuację musimy być wyrozumiali, a na wspólne świętowanie przyjdzie jeszcze czas.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich zawodników do zasilenia szeregów Naszej Akademii, która umożliwia grę z najlepszymi drużynami nie tylko w Małopolsce ale również w Polsce. Dobre szkolenie, gra w ligach małopolskich oraz możliwość trenowania ora gry w seniorach to tylko część atutów naszej Akademia. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił w biało-zielonej rodzinie!

Tabela końcowa:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko – 9 pkt
2. Garbarnia Kraków – 6 pkt
3. BSF Bochnia – 5 pkt
4. ZKS Unia Tarnów – 4 pkt
5. Czarni Oleszyce – 2 pkt

Wyniki spotkań AP CANPACK Okocimski:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – ZKS Unia Tarnów 4:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Czarni Oleszyce 6:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Garbarnia Kraków 4:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – BSF Bochnia 3:3

Kadra: Szymon Wolsza, Igor Bugajski, Szczepan Dziadowiec, Nikodem Maciejasz, Wojciech Smoleń, Artur Wąsik, Kacper Gut, Dawid Okas, Filip Biernat, Nikodem Sambor, Franciszek Mrzygód, Oliwier Gicala.