7 listopada 2020

Akademia: Juniorzy młodsi ponownie lepsi od Unii Tarnów

Walka, determinacją, ambicja, dyscyplina oraz chęć zwycięstwa to tylko kilka cech, którymi mogą pochwalić się juniorzy młodsi, którzy w sobotę wywalczyli awans do Małopolskie 1 ligi, pokonując po raz kolejny w tym sezonie rówieśników Unii Tarnów. Tym razem zawodnicy trenera Arkadiusza Śliwy odnieśli zwycięstwo nad „Jaskółkami” wygrywając 3:2. Zwycięstwo to przypieczętowało awans do najwyższej ligi małopolskiej juniorów młodszych. Strzelcami bramek zostali: dwukrotnie Kacper Ciuruś oraz Wiktor Włodek.

Spotkanie z Unią było ostatnim mecze w tym roku. Drużyna zakończyła rozgrywki na 2 miejscu mając 25 punktów na koncie. Do liderującego Podhala Nowy Targ zawodnicy tracą zaledwie 3 punkty.

Zawodnicy oraz trener AP CANPACK Okocimski mają zdecydowanie patent na ekipę z Tarnowa, gdyż po raz drugi w rundzie pokonali rywali wygrywając w pierwszym meczu 1:0, a dziś 3:2.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Trudny mecz na trudnym boisku. Spotkały się dwie godne siebie drużyny. Mówiłem przed meczem, że mamy lepszą drużynę więcej jakości i wydaje mi się że właśnie to zadecydowało o końcowym sukcesie.

Gratuluję mojej drużynie awansu bo w pełni na to zasłużyła. Podziękowałem po meczu chłopakom za całą tą rundę w tych ciężkich czasach i że jestem dumny z tego że mogę być ich trenerem.

Chciałem w tym miejscu podziękować też chłopakom których dziś nie było a też przyczynili się do tego sukcesu tj. Kamil Hebda, Kuba Konstanty, Krystian Bielak, Mikołaj Jędrzejczyk, Tomek Stokłosa oraz Mateusz Mendelowski. Dzięki!!!
Dziękuję również trenerowi 1 drużyny Tomkowi Rogóżowi, który dostrzegł dobrą grę drużyny i dał szansę kilku chłopakom pokazania się w treningu z seniorami.
Są w klubie jeszcze wartościowi trenerzy!!”

Juniorzy młodsi (Małopolska 2 Lig Juniorów Młodszych)
Unia Tarnów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:3
Bramki dla OKS: Kacper Ciuruś x2, Wiktor Włodek.

Okocimski KS: Konrad Augustyn – Igor Uryga, Patryk Jawień, Radosław Curyło, Hubert Smulski – Michał Siudut, Piotr Pitaś – Dawid Poliszak, Oliwier Okas, Kacper Ciuruś – Wiktor Włodek oraz Iwo Cichostepski, Marcel Kubal, Karol Kliś, Sebastian Pasek, Kacper Majda, Michał Polanek, Kamil Marecik.