25 października 2020

Akademia: Ligowe spotkania sekcji dziewczęcej

W sobotę odbyły się kolejne spotkania sekcji dziewczęcej, która rozegrała trzy spotkania z takimi zespołami jak: UKS 3 Staszówka Jelna, Starówka Nowy Sącz oraz AZS Uniwersytet Jagielloński. Podopieczne trenera Tomasza Dudu zwyciężyły w dwóch spotkaniach oraz poniosły jedną porażkę. Warto dodać, że w meczach wystąpiły trzy zawodniczki, które zostały wypożyczone z Naprzodu Sobolów. Mowa tu o Wiktoria Tworzydło, Andżelika Rajca, Julia Kowalczyk.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Pierwsze dwa mecze dziewczęta zagrały bardzo cierpliwie. Dużo operowały piłka, kontrolując przebieg obu spotkań. W pierwszym meczu dość szybko zdobyliśmy pierwsza bramkę, co podbudowało dziewczyny i jeszcze przed przerwa ustaliły wynik spotkania na 2-0. Drugi mecz również był pod nasze dyktando. Świetnie w środku grę kreowały Amelka Miterka i wypożyczona z Naprzodu Sobolow Wiktoria Tworzydło. W trzecim meczu uznaliśmy wyższość faworyta Naszej grupy- Staszkowki Jelna, przegrywając 2-7. Jestem Bardzo zadowolony z gry dziewcząt, nie z samego wyniku, który póki co jest sprawa drugorzędną, ale z postawy dziewcząt. Cieszę się bardzo, ze dołączyły do Nas na zasadzie wypożyczenia trzy zawodniczki z Sobolowa (Tworzydlo, Kowalczyk i Rajca), które zdecydowanie wniosły dużo jakości do Naszej drużyny.”

Kadra: Hanna Duda, Emilia Płachta, Aleksandra Klesny, Aleksandra Nowak, Martyna Chudyba, Wiktoria Konieczny, Wiktoria Bochenek, Amelia Miterka, Magdalena Kołodziej, Weronika Góral, Wiktoria Tworzydło, Andżelika Rajca, Julia Kowalczyk.

Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko 2-0 Starówka Nowy Sącz
Bramki: Amelia Miterka, Wiktoria Tworzydło.

AP CANPACK Okocimski Brzesko 2-0 AZS UJ Jagiellonki Kraków
Bramki: Wiktoria Bochenek, Aleksandra Kleśny.

AP CANPACK Okocimski Brzesko 2-7 Uks 3 Staszkówka Jelna
Bramki: Wiktoria Bochenek x2