20 sierpnia 2020

Akademia: Wygrana dziewcząt w meczu sparingowym

Sekcja dziewczęca AP CANPACK Okocimski Brzesko rozegrała w tym tygodniu swój kolejny mecz sparingowy. Spotkanie rozegrane zostało w Sobolowie, gdzie przez pierwsze 45 minuty zawodniczki z Brzeska mierzyły się miejscowym Naprzodem. Następnie nastąpiła zmiana zespołu i przez drugą połowę Naszym zawodniczkom przyszło mierzyć się z Football Wizards Myślenice. Końcowy wynik spotkania to wygrana zespołu z Brzeska 6:5. Autorkami bramek dla AP CANPACK Okocimski zostały: Emilia Nazimek oraz Lilla Mikulińska, które zdobyły po trzy bramki.

Warto dodać, że bardzo dobre spotkanie rozegrała Emilia Nazimek, która mocno dawała się we znaki rywalkom, które nie radziły sobie z naszą zawodniczą rządząc na lewej stronie boiska.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Podczas spotkania zawodniczki stworzyły dużo sytuacji, grały bardzo dojrzały futbol mierząc się ze starszymi i mocniejszymi fizycznie dziewczętami, dlatego kluczem do korzystnego wyniku była gra piłką, minimalizując pojedynki 1×1. Dziewczęta wykorzystywały maksymalnie szerokość boiska zmuszając przeciwniczki do biegania. Bardzo dobrze radziły sobie w sytuacjach pod presja, w których potrafiły bezbłędnie przenosić grę na wolna strefę.”

Pierwsze połowa: Naprzód Sobolów – AP CANPACK Okocimski Brzesko
Druga połowa: Football Wizards Myślenice – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:6
Bramki: Emilia Nazimek x3, Lilla Mikulińska x3.

Okocimski KS: Gabriela Pawełek, Julia Waśniowska, Aleksandra Nowak, Martyna Chudyba, Zofia Świerczek, Emilia Płachta, Emilia Nazimek, Lilla Mikulińska, Wiktoria Bochenek, Amelia Miterka