12 sierpnia 2020

Akademia: Treningi bramkarskie

Plan stworzenia Akademii Bramkarskiej w AP CANPACK Okocimski Brzesko powstał 4 lata temu. Na ten moment istnieją 3 grupy bramkarzy, wyselekcjonowane pod kątem wieku oraz umiejętności bramkarskich. Łącznie jest około 20 zawodników chcących uczyć się i doskonalić na tej pozycji.

Od sierpnia tego roku powstała grupa bramkarek i bramkarzy z roczników 2009 i 2010. Zajęcia w tej grupie odbywają się raz w tygodniu i skierowane są głównie na podstawy związane z techniką gry bramkarza oraz na rozwój sprawności ogólnej. Jeśli chodzi o bramkarzy należących do starszych grup wiekowych (roczniki: 2008-2006 i 2005-2001) to u większości z nich widać duży postęp. To dzięki ciężkiej i systematycznej pracy jaką wykonują podczas treningów kilka razy w tygodniu. Niektórzy z nich sś pod obserwacją znanych marek akademii piłkarskich klubów z ekstraklasy.

Jako trenerzy staramy się dawać im możliwość rozwoju w każdej możliwej płaszczyźnie. Oprócz treningów piłkarsko-bramkarskich zawodnicy uczestniczą również w treningach motorycznych gdzie w głównej mierze mają możliwość poznać odpowiednie wzorce ruchowe oraz popracować nad przygotowaniem fizycznym. Bardzo pozytywny jest również fakt, że większość tych młodych zawodników dostaje szanse gry w drużynie seniorskiej i to właśnie wychowankowie naszego klubu odgrywają w niej znaczącą rolę.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości coraz więcej zawodników AP CANPACK OKOCIMSKI będzie w kręgu zainteresowań klubów z wyższych szczebli rozgrywkowych a to będzie „motorem napędowy’’ dla całej Akademi do dalszej ciężkiej pracy.

Wszystkich zainteresowanych, którzy marzą o tym aby zostać bramkarzem i chcą spróbować swoich sił w AP CANPACK Okocimski, zapraszamy do kontaktu z Panem trenerem.
Aleksander Kozioł 798-408-414

Autorem zdjęć jest Piotr Kościółek.