21 lipca 2020

Prasa: CANPACK Okocimskim Brzesko postawili na szkolenie młodzieży

We wczorajszym wydaniu Gazety Krakowskiej pojawił się artykuł związany z Akademią Piłkarską CANPACK Okocimski Brzesko. Przeczytać w nim można o jej sukcesach, funkcjonowaniu oraz planach na najbliższy okres. Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko jest jedną z najaktywniej działających w regionie brzesko-bocheńskim. Decyzją Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich brzeska Akademia Piłkarska otrzymała złotą gwiazdkę.
W lipcu bieżącego roku mija trzy lata od momentu założenia Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko. Oficjalne otwarcie Akademii, której od początku istnienia głównym sponsorem jest firma CANPACK, nastąpiło natomiast 16 grudnia 2017 roku. W trakcie działania brzeskiej Akademii, która działa w strukturach klubu CANPACK Okocimski, nastąpiło sporo zmian. Ukierunkowane one były przede wszystkim na rozwój sportowy dzieci i młodzieży z Brzeska i najbliższego regionu. Kilka lat temu w Okocimskim działało tylko kilka grup młodzieżowych, w tej chwili jest ich aż 15, dodatkowo funkcjonują także dwie grupy bramkarzy, w strukturach Akademii są także dwie grupy dziewcząt. Obecnie w AP CANPACK Okocimski zajęcia prowadzi 17 trenerów, posiadających odpowiednie kwalifikacje (licencje trenerskie UEFA A, B, C). Kilku trenerów posiada także wykształcenie pedagogiczne. Od nowego sezonu do sztabu szkoleniowego mają dołączyć kolejni trenerzy. W Akademii Piłkarskiej CAN PACK Okocimski pracują m.in. bramkarz II-ligowej Garbarni Kraków Aleksander Kozioł, który zajmuje się szkoleniem bramkarzy oraz trener przygotowania motorycznego Tomasz Liput.

W brzeskiej Akademii obecnie trenuje ponad 300 dzieci pochodzących z powiatów brzeskiego, bocheńskiego, wielickiego i tarnowskiego.

Oferty ze znanych klubów
– W naszym regionie mamy ogromny potencjał, do naszej Akademii cały czas zgłaszają się bowiem kolejni chętni – podkreśla wiceprezes CANPACK Okocimskiego, odpowiadający także za działanie Akademii, Marcin Jurkiewicz. – Złoty Certyfikat PZPN jaki przyznano naszej Akademii jest tylko dodatkiem, cały czas pracujemy bowiem, zgodnie z wewnętrznymi założeniami, nad tym aby jakość szkolenia była na coraz większym poziomie. Poszczególne drużyny pracują na obiektach w kilku miejscach. Korzystamy między innymi ze stadionu głównego posiadającego najwyższej jakości murawę oraz z boiska bocznego, na którym w tym roku planujemy kolejne inwestycje takie jak: oświetlenie obiektu, montaż kolejnych piłkochwytów oraz budowę dodatkowego zaplecza szatniowo-sanitarnego. Dzieci i młodzież korzystają również z obiektów powiatowych i gminnych typu: orliki, hale sportowe i basen. W każdym okresie przygotowawczym zespoły wyjeżdżają na obozy sportowe, na których mogą pracować w komfortowych warunkach – ocenia Jurkiewicz.

Po trzech latach pracy widać już wymierne efekty. Drużyny brzeskiej Akademii występują w ligach małopolskich we wszystkich kategoriach wiekowych: junior starszy, junior młodszy, trampkarz (roczniki 2006 i 2007), młodzik (2008, 2009). Pozostałe grupy dziecięce uczestniczą natomiast w licznych turniejach (m.in. w Brzeskiej Lidze orlików, żaków i skrzatów organizowanej przez MZPN Podokręg Brzesko).

– Nasi zawodnicy obserwowani są przez skautów z czołowych polskich klubów. Otrzymujemy oferty dla zawodników między innymi z Zagłębia Lubin, Lecha Poznań, Wisły Kraków, Cracovii, Legii Warszawa i Polonia Warszawa. Warto nadmienić, że w poprzednim sezonie do Legii Warszawa odszedł Kacper Rojkowicz, który został dostrzeżony przez skauting warszawskiego klubu – mówi Jurkiewicz.

Awans na 90-lecie Okocimskiego?
Jednym z głównych kierunków Akademii jest wprowadzanie jej wychowanków do zespołu seniorów, który w sezonie 2020/21 będzie rywalizował w grupie wschodniej IV ligi małopolskiej.

– Akademia CANPACK Okocimski jest miejscem, które dla młodych zawodników powinno być trampoliną do sukcesu. Zespół „Piwoszy” jest żywą historią małopolskiego i brzeskiego futbolu. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości to zawodnicy naszej Akademii Piłkarskiej napiszą kolejna kartę historii, a następnym krokiem, na przypadający za trzy lata jubileusz 90-lecia klubu, będzie awans zespołu do trzeciej ligi – kończy Jurkiewicz.

źródło: gazetakrakowska.pl