26 kwietnia 2020

10 pytań do… Marka Małysy

Trener Marek Małysa jest następnym szkoleniowcem naszej Akademii, który wziął udział w naszej zabawie 10 pytań do… Zachęcamy do zapoznania się z jego odpowiedziami.

1. Twój ulubiony klub (Polska/zagranica)?
– Ulubionym klubem zagranicznym jest Barcelona i odkąd pamiętam to Milan jeszcze z ulubionym zawodnikiem Marco Van Basten. W Polsce tak naprawdę nie mam ulubionego klubu. Lubię oglądać i analizować mecze ekstarklasy i niższe ligi, szczególnie zwracam uwagę na młodych zawodników, wychowanków.

2. Cechy dobrego trenera?
– Myślę, że dobry trener powinien posiadać dużo pozytywnych, dobrych cech charakteru. Pracowitość, sumienność, uczciwość, komunikatywność to cechy które doceniam.

3. Hobby (po za piłka nożną)?
Hobby?? Od zawsze piłka nożna i prawie wszystko związane ze sportem nawet zawód nauczyciela wychowania fizycznego. Ale poza piłka świetnie odnajduje się w kuchni no i oczywiście majsterkowanie w ogrodzie.

4. W swojej przygodzie z piłką żałuje…?
W sumie to nie mam czegoś żałować, piłka i sport uczy charakteru i pokory szczególnie w tym martwym okresie. Szkoda tylko, że kontuzja biodra nie pozwala na dalszą grę na ligowych boiskach. Chęci są ale …..

5. Gdyby nie piłka to…?
– Ciężko gdybać… tak jak wspomniałem od zawsze sport. Gdyby sytuacja zmusiła do zmiany to pewnie szybko bym się przestawił na inną branżę.

6. U piłkarzy nie lubię…
U zawodników nie lubię jeśli osiągną pewien pułap i myślą że już są najlepsi. Jak nie chcą dać od siebie jeszcze więcej chęci, zaangażowania. Stoją w miejscu nie rozwijają się.

7. Cechy kompletnego zawodnika to?
Dla mnie bardzo ważną cechą zawodników to świadomość. Kto jest świadomy tego co wykonuje i ile wkłada w to energii to osiągnie cel. Ale poza sportem też muszą funkcjonować i posiadać albo kształtować swoje dobre cechy: zaradność, samodzielność, życzliwość itp.

8. Najlepszy rozegrany mecz?
Miło wspominam mecze jako wychowanek Okocimskiego w seniorach. Szczególnie te jako zawodnik juniorów, później młodzieżowiec mogłem już zagrać w seniorach. Ciężko wybrać konkretny mecz, to kibice i trenerzy zawsze nas oceniali.

9. Najlepsze dotychczasowe wspomnienie związane z piłką?
Napewno jest ich kilka. Począwszy od zawodnika i kilku ciekawych emocjonujących meczów na boisku, cennych wskazówek od trenerow i starszych kolegów poprzez grajacego trenera i awansów do wyższych lig, a teraz tylko jako trener młodzieży i odkrywanie w nich potencjałów. Wspomnień nie brakuje, zdjęcia, filmy. Spotkania w środowisku sportowym zawsze coś odświeżymy i powspominamy.

10. Mecze wyjazdowe czy u siebie?
Bez znaczenia. Jako zawodnik lepiej sie grało przed własną publicznością. Jako trener fajnie grać u siebie ale wyjazdy też dużo uczą, pokazują inne okoliczności. Można przy okazji zobaczyć jak funkcjonują inne kluby, jak się rozwija infrastruktura sportowa.

Dziękuję za zaproszenie do zabawy przy okazji pozdrawiam wszystkich zawodników i całą biało zieloną rodzinę. Mam nadzieję że wrócimy jeszcze mocniejsi do zajęć, treningów, meczy i emocji nie będzie brakowało. Trzymajcie się zdrowo.