16 września 2019

Relacja z V Międzynarodowego Turnieju Akademii Kolejarz

W miniony weekend w Stróżach odbył się V Międzynarodowy Turniej Akademii Kolejarz, w którym udział wzięły największe marki piłkarskie z całej Polski. Turniej ten rozgrywany był przez dwa dni, w trakcie których zespół AP CANPACK rozegrał łącznie 10 spotkań.

W pierwszym dniu podopieczni trenera Łukasza Kuliga rywalizowali z takimi zespołami jak: Helena Nowy Sącz, Kolejarz Stróże, AP Goal Nawojowa, Jagiellonia Białystok czy FA Lech Poznań. Po pierwszym dniu młodzi zawodnicy zajęli 4 miejsce w grupie przegrywając walkę o 3 miejsce gorszym bilansem bramkowym z AP Goal Nawojowa.

W drugim dniu zawodnicy rozegrali również pięć spotkań, jednak tym razem młodzi adepci Akademii mierzyli się z drużynami które zajęły 4 miejsca w pozostałych grupach.

Sobotnie wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Helena Nowy Sącz 4-0
Bramki: 2x Adam Machowski, Dominik Karwasiński, Franciszek Gadzina.
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Kolejarz Stróże 1-0
Bramka: Jakub Smoleń.
AP CANPACK Okocimski Brzesko –  AP Goal Nawojowa 0-0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Jagiellonia Białystok 1-4
Bramka dla OKS: Franciszek Mrzygłód.
AP CANPACK Okocimski Brzesko – FA Lech Poznań 0-4.

Niedzielne wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Elita Brzesko 2-1
Bramki: Franciszek Mrzygłód, Szymon Wawryka.
AP CANPACK Okocimski Brzesko –  FC Petrżałka 1-2
Bramka dla OKS: Jakub Hoszwa.
AP CANPACK Okocimski Brzesko –  Dunajec Nowy Sącz 0-3,
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Debreczen 0-4
AP CANPACK Okocimski Brzesko – TOP Biała Podlaska 0-6.

Kadra: Filip Wojtas, Adam Machowski, Franciszek Gadzina, Maciej Pasula, Szymon Wawryka, Jakub Hoszwa, Kamil Mietła, Franciszek Mrzygłód, Marcel Koloda, Dominik Karwasiński, Wiktor Kusiak.

Łukasz Kulig (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): Turniej był bardzo mocno obsadzony najlepszymi Akademiami z Polski i kilkoma silnymi drużynami z zagranicy. Cieszę się, że w meczach które wygraliśmy, zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, kontrolowaliśmy grę, stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji i cały czas graliśmy krótkimi podaniami, bez paniki i wykopywania piłek do przodu. Niektóre wyniki z przegranych meczy są bardzo wysokie, ale to byli naprawdę mocni przeciwnicy. Chciałem, abyśmy w tych meczach dalej grali odważnie i ofensywnie, choć spodziewałem się, że to może mieć negatywny wpływ na wynik, aczkolwiek nie uważam żeby to było najważniejsze. Konsekwentnie budowaliśmy grę od tyłu, ucząc się wychodząc z pod pressingu przez co traciliśmy dużo goli. Cieszy, że pomimo utraty zbyt dużej ilości goli, wiele razy pokazaliśmy, że stać na grę w piłkę jak równy z równym z najlepszymi, potrzeba tylko więcej ogrania i regularności w tym co robimy. Mam nadzieję, że w przyszłości to zaprocentuje, bo murowanie bramki i wykopywanie piłek nie rozwija piłkarsko chłopców. Ten turniej na pewno pokazał nam nasze słabe strony i to nad czym musimy pracować. Z drugiej strony jest świetna motywacja do jeszcze większego zaangażowania w treningi, by rozwijać swój potencjał, który moim zdaniem jest naprawdę duży w tej grupie.