15 sierpnia 2019

Akademia: Trampkarze bezlitośni dla zespołu z Dobczyce

W czwartek swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrali trampkarze trenera Radosława Jacka, którzy podejmowali na własnym terenie rówieśników z Raby Dobczyce. Spotkanie to zakończyło się niecodziennym wynikiem, w którym to młodzi adepci Akademii zwyciężyli aż 17:1.

Bardzo dobrą skutecznością w tym meczu popisał się Wiktor Włodek, który zanotował cztery trafienia. O jednego gola mniej zaliczył Dawid Poliszak, natomiast po dwie bramki zdobyli Szymon Mida oraz Jakub Ptak. Autorami pozostałych goli zostali:Igor Uryga, Marcel Kubala, Piotr Pitaś oraz Krystian Król. Dodatkowo samobójcze trafienia zanotowali Jakub Bieniek oaz Kacper Jaszczyk. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zdobył Jakub Stasiak.

W najbliższy weekend przed zespołem AP CANPACK Okocimski Brzesko czeka bardziej wymagający rywal, którym jest drużyna Cracovii Kraków.

Trampkarze (Małopolska 1 Liga Trampkarzy)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Raba Dobczyce 17:1
Bramki: Wiktor Włodek x4, Dawid Poliszak x3, Szymon Mida x2, Jakub Ptak x2, Igor Uryga, Marcel Kubala, Piotr Pitaś, Krystian Król – Jakub Bieniek (samo.), Kacper Jaszczyk (samo.), Jakub Stasiak.

Okocimski KS: Jakub Lipka, Igor Uryga, Patryk Jawień, Jakub Ciuruś, Marcel Kubala, Piotr Pitaś, Michał Siudut, Szymon Mida, Wiktor Włodek, Dawid Poliszak, Igor Gurgul oraz Kacpe Janusz, Karol Kliś, Kacper Majda, Jakub Ptak, Mateusz Dziadowiec, Krystian Król.

Radosław Jacek (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko):„Przede wszystkim cieszy gra całego zespołu w ofensywie gdzie mieliśmy na prawdę dużo sytuacji. Sporo z nich zostało wykorzystanych  dla tego możemy się z tego cieszyć. Mimo, że rywal nie zawiesił zbytnio wysoko poprzeczki to uważam, że rozegraliśmy dobry mecz. Udało się przełożyć to co graliśmy w ostatni mecz sparingowych na spotkanie ligowe i to mnie najbardziej cieszy.

Od tego sezonu zajmuje się rocznikiem 2005 i mamy w kadrze tego zespołu zawodników z rocznika 2006. Uważam, że jest to ciekawa drużyna do tego by móc fajnie grać w piłkę i móc się rozwijać, a na tym szczególnie się skupiliśmy w okresie przygotowawczym. Ten mecz pokazał, że chłopcy idą w dobrym kierunku i nadal będziemy kontynuować tą pracę.

Przed nami spotkanie z Cracovią Kraków, który pewnie zostanie faworytem tej ligi, ale my patrzymy na siebie mamy swój zespół, swój pomysł na grę i z kim byśmy nie rywalizowali to będziemy chcieli zdobyć komplet punktów.”