28 stycznia 2019

Relacja z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu

W sobotę 26 stycznia w hali sportowej Rekordu w Bielsku-Białej odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U14 w futsalu. Udział w tych prestiżowych rozgrywkach zapewnił sobie również zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko, który zwyciężył w finałach Małopolski wygrywając wszystkie swoje spotkania. Ostatecznie podopieczni trenera Radosława Jacka zajęli 10 miejsce przegrywając w swoim ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław 1:6. Zwycięzcą turnieju został natomiast Rekord Bielsko-Biała, pokonując w meczu finałowym Sobek Kraków 8:0.

Zawody te można uznać za bardzo udane. Nasz zespół po raz pierwszy w historii miał okazję reprezentować klub oraz miasto Brzesko podczas Mistrzostw Polski. Natomiast zawodnicy jak i trenerzy mogli sprawdzić swoje umiejętności rywalizując z najlepszymi ekipami w Polsce. Udział w tego typu rozgrywkach to prawdziwy sukces bo nie jeden zespół chciałby znaleźć się na naszym miejscu.

Warto dodać, że na drugim miejscu znalazł się Sobek Kraków, z którym nasz zespół rywalizował w finałach Małopolski wygrywając 4:3. Natomiast miejsce trzecie zajęła ekipa Jantar Ustka która zremisowała z nami w ostatnich sekundach meczu.

Kadra:
Konrad Augustyn, Franciszek Garbień, Kacper Ciuruś, Adrian Smaluch, Oliwier Okas, Michał Zagórski, Kamil Hebda, Jan Lewandowski, Michał Siudut, Hubert Smulski, Jakub Gryga, Hubert Sowa, Szymon Mida, Kamil Bielak.

Spotkania AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Jantar Ustka – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:2
GSF Gliwice – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:2
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Zryw Ksiązki 3:3 (k. 2:1)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Śląsk Wrocław 1:6

Radosław Jacek (trenera AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Dziesiąte miejsce jest dla mnie rozczarowaniem. Patrząc na potencjał indywidualny zawodników mogliśmy zajść zdecydowanie dalej. Niestety była widoczna różnica pod względem taktycznym, jednak patrząc na potencjał zespołów byliśmy pod względem indywidualnych umiejętności w ścisłej czołówce. Cieszymy się jednak z możliwości grania na takiej imprezie. Pierwszy w historii występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu to na prawdę wielka sprawa. Możemy mówić tu o wielkim sukcesie bo wiele drużyn chciałoby znaleźć się na naszym miejscu. Na pewno jako klub będziemy kontynuować przygodę w tych rozgrywkach i wierzę że będziemy odnosić w nich jeszcze większe sukcesy.

Podczas przygotowań nawet na moment nie zmieniłem formy przygotowań do sezonu i w ogóle nie myślałem, żeby luźniej trenować przed tymi Mistrzostwami. Uważam również, że jakbym tylko mocniej zwrócił uwagę w stronę mistrzostw i mówię to z pełną świadomością to dziś u tych chłopców wisiałby na szyjach medal MMP w futsalu.

Turniej mogliśmy zacząć od zwycięstwa jednak straciliśmy bramkę wyrównującą na 30 sekund przed końcem spotkania. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, które powinniśmy zakończyć bramkami.

Organizacja turnieju stała na dobrym poziomie. Cieszę się, że podczas organizacji turniejów CANPACK Okocimski CUP i turniejów z okazji Dnia Dziecka nasz poziom przygotowania nie odbiega jakością od standardów PZPN.”