8 stycznia 2019

Znamy rywali w turnieju finałowym w futsalu U14

We wtorek 8 stycznia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano grupy turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu kategorii U-14. Zespół trenera Radosława Jacka trafił do grupy A, w której znalazły się jeszcze GSF Gliwice oraz Jantar Ustka. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 26-27 styczeń w Bielsku-Białej.

Grupa A: GSF Gliwice, Jantar Ustka, AP CANPACK Okocimski Brzesko.
Grupa B: Beniaminek Starogard Gdański, Sobek Kraków, Zryw Książki.
Grupa C: GKS Wikielec, Red Dragons Pniewy, Forza Wrocław.
Grupa D: Rekord Bielsko-Biała, MKS Trzebinia, Śląsk Wrocław.

Radosław Jacek (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko):„Nie emocjonowałem się specjalnie losowaniem. Uważam, że każdy przeciwnik, który zagra na tych mistrzostwach musi prezentować duże umiejętności. My jedziemy pokazać swój potencjał i godnie reprezentować klub i Brzesko.

Na pewno będzie to dla nas fajny przerywnik w przygotowaniach. Chłopcy poczują smak większej imprezy, szczególnie że o całą otoczkę dba PZPN. Spodziewamy się ciężkiego turnieju, ale jedziemy walczyć o mistrzostwo Polski.

Zaczynamy przygotowania do rundy wiosennej. Nie zmieniam przygotowań pod mistrzostwa w futsalu. Dla nas nadrzędnym celem jest liga małopolska i do niej przygotujemy się szczególnie. Bezpośrednio przed mistrzostwami baczniej spojrzymy w stronę tych rozgrywek.

Każdy z moich zawodników jest oczywiście zadowolony. To dla każdego młodego chłopaka niezbędne doświadczenie. Cieszę się, że nasz Klub i Akademia daje im możliwości rywalizacji z drużynami z całej Polski. Myślę, że dzięki takim turniejom zawodnicy z innych klubów i akademii przekonają się, że możemy stworzyć im warunki do dalszego rozwoju.”

Przypomnijmy, że zespół AP CANPACK Okocimsi Brzesko został zwycięzcą turnieju w Chrzanowie oraz Mistrzem Małopolski w futsalu w kategorii U-14.