6 stycznia 2019

Piast Czchów wygrywa niedzielny turniej rocznika 2006

Za nami ostatnie rozgrywki z cyklu II Edycji Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko CUP 2018. W niedzielę 6 grudnia rozegrano spotkania rocznika 2006, a wśród uczestników udział wzięło osiem zespołów: LKS Mordarka, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Piast Czchów, AP Gród, LKS Czaniec, SPEC Stal Łańcut oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Zwycięzcą turnieju został Piast Czchów, który dopiero po rzutach karnych pokonał ekipę AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:1. Z kolei druga nasza drużyna uplasowała się na miejscu czwartym ulegając w meczu o trzecie miejsce LKS Czaniec 4:2.

Niedzielne rozgrywki bardzo dobrze rozpoczęły się dla obu zespołów AP CANPACK Okocimski, które zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach co gwarantowało im udział w mistrzowskich półfinałach, w których spotkali się z LKS Czaniec oraz Piastem Czchów. Natomiast zespoły, które znalazły się na miejscu trzecim i czwartym rywalizować będą w półfinałach pocieszenia.

Grupa A
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko I 7 pkt
2. Piast Czchów 4 pkt
3. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3pkt
4. LKS Mordarka 1 pkt

Grupa B
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko II 6 pkt
2. LKS Czaniec 5 pkt
3. SPEC Stal Łańcut 4 pkt
4. AP Gród 1pkt

W pierwszym półfinale mistrzowskim spotkały się zespoły LKS Czaniec oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko I, który bezapelacyjnie pokonała swojego rywala wynikiem 3:0 gwarantując sobie tym samym miejsce w meczu finałowym. Taka sam ilość goli padła w drugim meczu, w którym Piast Czchów podejmował drugi zespół „biało-zielonych” pokonując ich 2:1 i tym samym stał się drugim finalistą niedzielnych rozgrywek.

Półfinały mistrzowskie
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – LKS Czaniec 3:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko II – Piast Czchów 1:2

W półfinałach pocieszenia spotkałay się ze sobą zespoły Burk-Bet Termalica Nieciecza oraz AP Gród. W tej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy z Niecieczy pokonując swoich rówieśników 2:0. Więcej emocji było w kolejnym meczu gdzie do walki staneli LKS Mordarka i SPEC Stal Łańcut. Tu lepsi okazali się być chłopcy LKS Mordarka wygrywając 3:2.

Półfinały pocieszenia
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – AP Gród 2:0
LKS Mordarka – SPEC Stal Łańcut 3:2

Mecz o 7 miejsce
AP Gród – SPEC Stal Łańcut 0:2

Mecz o 5 miejsce
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – LKS Mordarka 1:1 (0:2)

Mecz o 3 miejsce
LKS Czaniec – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 4:2

W ostatnim meczu turnieju zmierzyły się ze sobą drużyny Piasta Czchów oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko I. Spotkanie to zostało rozegrane w systemie 2×10 minut. W tym czasie żadna z drużyn nie zdołała przechyli szali zwycięstwa na własną korzyść kończąc spotkanie wynikiem 1:1. Do wyłonienia najlepszego zespołu rocznika 2006 potrzebna była seria rzutów karnych. W tym elemencie lepsi okazali się być zawodnicy z Czchowa, którzy pokonali zespół gospodarzy 2:1.

Finał
Piast Czchów – AP CANPACK Okocimski Brzesko I 1:1 (k. 2:1)

Po spotkaniu finałowym zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników niedzielnego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli przedstawiciele klubu CANPACK Okocimski Brzesko wiceprezes ds. sportowych Marcin Jurkiewicz, wiceprezes ds. organizacji i bezpieczeństwa Łukasz Baniak oraz Radna Powiatu Brzeskiego Elżbieta Kania.

Nie mogło zabraknąć również nagród indywidualnych. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowało do Karola Tokarza z Piasta Czchów. Koronę króla strzelców zgarnął Maksymilian Bączek (LKS Czaniec), który podczas wszystkich niedzielnych zmagań zdobył 6 bramek. Natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Wiktora Nowaka (AP CANPACK Okocimski Brzesko).

Tabela końcowa
1. Piast Czchów
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko I
3. LKS Czaniec
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko II
5. LKS Mordarka
6. Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7. SPEC Stal Łańcut
8. AP Gród