5 stycznia 2019

AP CANPACK Okocimski zwyciężył turniej rocznika 2007

II Edycja Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko CUP 2018 pomału dobiega końca. W sobotę zostały rozegrane przedostatnie rozgrywki, w których udział wzięli zawodnicy z rocznika 2007. Wśród uczestników znalazły się takie zespoły jak: Dream Team Krystian Stec, AP English Football Zakliczyn, Piast Czchów, MAP Bochnia, LKS Mordarka, LUKS Skrzyszów oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Najlepszą z nich okazała się być pierwsza drużyna Naszej Akademii, która w meczu finałowym nie dała najmniejszych szans ekipie LKS Mordarka wygrywając 7:0.

Sobotnie rozgrywki tradycyjnie podzielone były na dwie grupy, w których rywalizowały po cztery zespoły. W pierwszej znalazły się zespoły: LUKS Skrzyszów, AP CANPACK Okocimski Brzesko I, Dream Team Krystian Stec oraz Piast Czchów, natomiast w drugiej rywalizowały ze sobą: MAP Bochnia, LKS Mordarka, AP CANPACK Okocimski Brzesko II oraz AP English Football Zakliczyn. Najlepszymi zespołami, które zagwarantowały sobie awans do półfinałów mistrzowskich zostały: LUKS Skrzyszów i AP CANPACK Okocimski Brzesko z grupy A oraz MAP Bochnia i LKS Mordarka z grupy B, pozostały ekipy rozgrywały swoje mecze w półfinałach pocieszenia.

Grupa A
1. LUKS Skrzyszów 9 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko I 6 pkt
3. Dream Team Krystian Stec 3 pkt
4. Piast Czchów 0 pkt

Grupa B
1. MAP Bochnia 6 pkt
2. LKS Mordarka 6 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 3 pkt
4. AP English Football Zakliczyn 3 pkt

Drużyny Piasta Czchów oraz Dream Team Krystian Stec spotkały się w meczu o siódme miejsce. Tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali podopieczni trenera Marcina Manelskiego wygrywając 2:1

Mecz o 7 miejsce
Piast Czchów – Dream Team Krystian Stec 1:1 (k. 2:1)

Podobna sytuacja miała miejsce w meczu o 5 miejsce. Tu do rywalizacji przystąpiły drużyny AP English Football Zakliczyn oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko II. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były „jedenastki”. W tym elemencie gry lepiej poradzili sobie zawodnicy z Brzeska wygrywając wynikiem 2:0.

Mecz o 5 miejsce
AP English Football Zakliczyn – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 1:1 (k. 0:2)

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły MAP Bochnia oraz LUKS Skrzyszów. Lepsi okazali się zawodnicy z Skrzyszowa, krórzy wygrali spotkanie wynikiem 2:0

Mecz o 3 miejsce
MAP Bochnia – LUKS Skrzyszów 0:2

W meczu finałowym spotkały się zespoły, które w swoich grupach zajęły drugie miejsce. LKS Mordarka oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko I stanęły zatem przed szansą zostania najlepszą drużyną w sobotnim turnieju kategorii 2007. Spotkanie to tradycyjnie zostało rozegrane 2×10 minut i do samego początku można było spodziewać się zaciętej walki. Jako piersi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Brzeska, którzy szybko wyszli na trzybramkową przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0 dla gospodarzy turnieju, którzy nie dali najmniejszych szans swoim rówieśnikom.

Mecz finałowy:
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – LKS Mordarka 7:0

Po bardzo emocjonalnym meczu finałowym zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników niedzielnego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli przedstawiciele klubu CANPACK Okocimski Brzesko wiceprezes ds. sportowych Marcin Jurkiewicz, wiceprezes ds. finasnowych Rafał Zając oraz wiceprezes ds. organizacji i bezpieczeństwa Łukasz Baniak.

Oprócz nagród zespołowych nie mogło zbraknąć wyróżnień indywidualnych. Tym razem nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła w ręce Kacper Król (LUKS Skrzyszów). Królem strzelców został Kacper Sowa (AP CANPACK Okocimski Brzesko I), który zdobył 6 bramek w sobotnich rozgrywkach. Natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Jakuba Okasa (AP CANPACK Okocimski Brzesko I).

W niedzielę 6 grudnia zostaną rozegrane ostatnie mecze II edycji Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko, w którym zmierzą się zawodnicy w kategorii 2006.