30 grudnia 2018

Raba Dobczyce zwycięża turniej rocznika 2008

Za nami kolejne rozgrywki z cyklu Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko CUP 2018, gdzie tym razem swoje mecze rozgrywali zawodnicy rocznika 2008. Wśród uczestników niedzielnych zmagań znalazły się drużyny: AP CANPACK Okocimski Brzesko, LUKS Skrzyszów, Raba Dobczyce, Piast Czchów, MKS Olimpijczyk Szczurowa, Dream Team Krystian Stec, AP English Football Zakliczyn oraz Football Academy Brzesko. Najlepszą ekipą w dzisiejszym dniu okazała się Raba Dobczyce, która w meczu finałowym pokonała Football Academy Brzesko 4:0. Natomiast podopieczni trenera Łukasza Kuliga zakończyli zmagania na miejscu piątym.

Tradycyjnie niedzielne rozgrywki podzielone zostały na dwie grupy, w których rywalizowały cztery zespoły. Grupę pierwszą reprezentowały zespoły: AP CANPACK Okocimski Brzesko, LUKS Skrzyszów, Raba Dobczyce oraz Piast Czchów, natomiast w grupie drugiej znalazły się takie ekipy jak: MKS Olimpijczyk Szczurowa, Dream Team Krystian Stec, AP English Football Zakliczyn i Football Academy Brzesko. Najlepszą drużyną w grupie pierwszej okazał się być LUKS Skrzyszów, który zainkasował na swoim koncie 6 punktów. Taką samą zdobycz punktową zanotowała Raba Dobczyce, która miała tylko gorszy bilans bramkowy. Obie ekipy zagwarantowały sobie miejsce w mistrzowskich półfinałach, gdzie zmierzą się z najlepszą dwójką z grupy drugiej.

Grupa I
1.LUKS Skrzyszów 6 pkt (5:3)
2. Raba Dobczyce 6 pkt (7:5)
3. Piast Czchów 3 pkt (3:3)
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko 3 pkt (2:6)

W grupie drugiej awans do półfinałów mistrzowskich wywalczyły drużyny Dream Team Krystian Stec oraz Football Academy Brzesko. Oba zespoły uzbierały na swoim koncie po 7 punktów co pozwoliło im na zajęcie dwóch najlepszych miejsce w tabeli.

Grupa II
1. Dream Team Krystian Stec 7 pkt (10:3)
2. Football Academy Brzesko 7 pkt (7:1)
3. Ap English Football zakliczyn 3 pkt (8:11)
4. MKS Olimpijczyk Szczurowa 0 pkt (3:12)

Po rozgrywkach grupowych przystąpiono do rozegrania spotkań półfinałowych, w których znalazły się drużyny z miejsc trzecich i czwartych. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Piasta Czchów oraz MKS Olimpijczyk Szczurowa. Wynik tego spotkania zakończył się pewną wygraną podopiecznych trenera Marcina Manelskiego, która zwyciężyła 5:3. W drugim meczu półfinałów pocieszenia zmierzyli się AP CANPACK Okocimski oraz AP English Football Zakliczyn. Wynik tego spotkania korzystniejszy była dla gospodarzy niedzielnego turnieju, którzy wygrali 2:0.

Półfinały pocieszenia
Piast Czchów – MKS Olimpijczyk Szczurowa 5:3
AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP English Football Zakliczyn 2:0

Chwile później rozegrano spotkania mistrzowskie, które zadecydowały o tym kto zagra w meczu finałowym. Pierwsza para to drużyny LUKS Skrzyszów oraz FA Brzesko, gdzie bezapelacyjnie lepsi okazali się podopieczni trenera Rafała Polichta wygrywając 4:0. W meczu drugim walka była bardziej zacięta, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Raby Dobczyce pokonując ekipę Dream Team Krystian Stec 2:3.

Półfinały mistrzowskie
LUKS Skrzyszów – Football Academy Brzesko 0:4
Dream Team Krystian Stec – Raba Dobczyce 1:1 (k. 2:3)

Mecz o 7 miejsce
AP English Football Zakliczyn – MKS Olimpijczyk Szczurowa 4:0

Mecz o 5 miejsce
Piast Czchów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:1 (k. 1:2)

Mecz o 3 miejsce
LUKS Skrzyszów – Dream Team Krystian Stec 0:5

W meczu finałowym spotkały się drużyny FA Brzesko oraz Raba Dobczyce. Spotkanie to rozegrano w systemie 2×10 minut co z pewnością miało wpływ na jeszcze większe emocję. Oba zespoły w poprzednim spotkaniach pokazały, że potrafią bardzo fajnie operować piłką stwarzając przy tym bardzo groźne akcję podbramkowe. Były to też zespoły, które nie bały się gry ofensywnej co skutkowało dużą ilością bramek. W meczu finałowym swoją wysoką dyspozycję podtrzymali zwodnicy z Dobczyc, którzy zanotowali aż 4 trafienia, nie pozwalając przy tym rywali na strzeleniu choćby jednego gola.

Mecz finałowy:
Football Academy Brzesko – Raba Dobczyce 0:4

Po zakończeniu rozgrywek zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników niedzielnego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli przedstawiciele klubu CANPACK Okocimski Brzesko wiceprezes ds. finansowych Rafał Zając oraz wiceprezes ds. organizacji i bezpieczeństwa Łukasz Baniak.

Tym razem najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Chramiec (Raba Dobczyce). Królem strzelców został Bartosz Kurzydło (Dream Team Krystian Stec), który zdobył aż 12 bramek w niedzielnych rozgrywkach. Natomiast najlpeszym bramkarzem turnieju został Jakub Halberda (Dream Team Krystian Stec).

Tabela końcowa:
1. Raba Dobczyce
2. Football Academy Brzesko
3. dream team Krystian Stec
4. LUKS Skrzyszów
5. AP CANPACK Okocimski Brzesko
6. Piast Czchów
7. AP English Football Zakliczyn
8. MKS Olimpijczyk Szczurowa

Kadra AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Szymon Wolsza, Patryk Kozub, Wojciech Smoleń, Nikodem Sambor, Oliwier Gicala, Karol Wójtowicz, Igor Dragun.