29 grudnia 2018

Stal Rzeszów zwycięża sobotni turniej w kategorii 2011

W sobotę rozegrano kolejne zawody z cyklu Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko CUP 2018. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2011 reprezentując takie zespoły jak: AP CANPACK Okocimski Brzesko, MKS Olimpijczyk Szczurowa, Płomień Limanowa, ABC Futbolu Bochnia, Jastrząb Łoniowa, Piast Czchów, AP English Football Zakliczyn oraz Stal Rzeszów. Zwycięzcami sobotniego turnieju została drużyna Stali Rzeszów, która w meczu finałowym pokonała rówieśników z Limanowej 2:0. Natomiast na trzecim miejscu uplasowali się podopieczni trenera Rufina Wójtowicza, pokonując AP English Football Zakliczyn 3:1.

Sobotni turniej podobnie jak ostatnio podzielony został na dwie grupy, w których rywalizowały cztery zespoły. W pierwszej z ich znalazły się takie zespoły jak: AP CANPACK Okocimski Brzesko, MKS Olimpijczyk Szczurowa, ABC Futbolu Bochnia oraz Płomień Limanowa. W grupie drugie rywalizowały ze sobą drużyny: Jastrząb Łoniowa, Piast Czchów, AP Football English Zakliczyn oraz Stal Rzeszów. Dwie pierwsze najlepsze drużyny w każdej grupie zagwarantowały sobie awans do półfinałów mistrzowskich natomiast pozostałe dwie walczyły w półfinałach pocieszenia. W grupie „A” najlepszą ekipą okazała się być AP CANPACK Okocimski Brzesko, która nie dała szans sowim rywalom odnosząc komplet zwycięstw. Drugie miejsce zagwarantowała sobie drużyna Płomienia Limanowa, która uzbierała na swoim koncie 6 punktów.

Grupa A
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko 9 pkt (8:3)
2. Płomień Limanowa 6 pkt (10:5)
3. MKS olimpijczyk Szczurowa 3 pkt (9:8)
4. ABC Futbolu Bochnia 0 pkt (5:14)

W grupie B najlepszym zespołem okazała się być AP English Football Zakliczyn, która uzbierała na swoim koncie 7 punktów. Taką samo ilość „oczek” zanotowała Stal Rzeszów gwarantując sobie tym samym drugie miejsce w grupie.

Grupa B
1. AP Englisch Football Zakliczyn 7 pkt (11:2)
2. Stal Rzeszów 7 pkt (10:4)
3. Piast Czchów 1 pkt (4:11)
4. Jastrząb Łoniowa (4:11)

Po spotkaniach w fazie grupowej rozegrano mecze półfinałowe. W mistrzowskich spotkaniach spotkały się zespoły, które zajęły w swoich grupach pierwsze i drugie miejsce, natomiast półfinały pocieszenia rozegrane zostały między drużynami z miejsc trzecich i czwartych. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało między zespołami Olimpijczyk Szczurowa i Jastrząb Łoniowa. Zwycięzcą okazali się być podopieczni trenera Michała Kuliga, którzy wygrali 3:1 i zagwarantowali sobie miejsce w meczu o piąte miejsce. W drugim półfinale pocieszenia wystąpiły zespoły ABC Futbolu Bochnia i Piasta Czchów. Tu do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy Piasta wygrywając 3:1.

Półfinały pocieszenia
MKS olimpijczyk Szczurowa – Jastrzą Łoniowa 1:3
ABC Futbolu Bochnia – Piast Czchów 1:1 (1:3)

Emocjonująco zapowiadały się natomiast mecze mistrzowskie, w których znalazły się najlepsze cztery zespoły sobotniego turnieju. W pierwszym meczu wybiegli najpierw zawodnicy AP CANPACK Okocimski Brzesko oraz Stali Rzeszów, która ostatecznie pokonała gospodarzy wynikiem 2:1. W drugim meczu na przeciw siebie stanęły ekipy AP English Football Zakliczyn oraz Płomień Limanowa. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:2 i ponownie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie gry lepiej poradzili sobie chłopcy Płomienia, którzy wygrali 2:3 zapewniając sobie miejsce w wielkim finale.

Półfinały mistrzowskie
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Stal Rzszów 1:2
AP Englisch Football Zakliczyn – Płomień Limanowa 2:2 (2:3)

Mecz o 7 miejsce:
MKS olimpijczyk Szczurowa – ABC Futbolu Bochnia 3:2

Mecz o 5 miejsce:
Jastrząb Łoniowa – Piast Czchów 1:1 (13:12)

Mecz o 3 miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP Englisch Football Zakliczyn 3:1

W meczu finałowym spotkały się zespoły, które w swoich grupach zajęły drugie miejsce. Stal Rzeszów oraz Płomień Limanowa stanęły zatem przed szansą zostania najlepszą drużyną w sobotnim turnieju kategorii 2011. Spotkanie to tradycyjnie zostało rozegrane 2×10 minut i do samego początku można było spodziewać się zaciętej walki. Jako piersi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Rzeszowa, którzy jak się później okazało nie oddali go do końca spotkania wygrywając 2:0.

Mecz finałowy:
Stal Rzeszów – Płomień Limanowa 2:0

Po bardzo emocjonalnym i zaciętym meczu finałowym zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników niedzielnego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli przedstawiciel klubu CANPACK Okocimski Brzesko wiceprezes ds. sportowych Marcin Jurkiewicz oraz Radna Powiatu Brzeskiego Elżbieta Kania.

Oprócz nagród zespołowych nie mogło zbraknąć wyróżnień indywidualnych. Tym razem nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła w ręce Adriana Koguta (Stal Rzeszów). Królem strzelców został Filip Rzepka (MKS Olimpijczyk Szczurowa), który zdobył 8 bramek w sobotnich rozgrywkach. Natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Patryka Smagi (Stal Rzeszów).

Końcowa tabela:
1. Stal Rzeszów
2. Płomień Limanowa
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko
4. AP Englisch Football Zakliczyn
5. Jastrząb Łoniowa
6. Piast Czchów
7. MKS Olimpijczyk Szczurowa
8. ABC Futbolu Bochnia

Kadra AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Miłosz Wójcik, Mikołaj Klecki, Dawid Jurkiewicz, Arkadiusz Wąs, Kacper Guzik, Miłosz Wiśniowski, Miłosz Wijas, Franciszek Szpil.