23 grudnia 2018

Zawodnicy AP CANPACK Okocimski Brzesko Mistrzami Małopolski U14

W sobotę 22 grudnia w Chrzanowie odbył się turniej eliminacyjny do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U14. W rozgrywkach udział wzięło sześć zespołów, które w systemie rozgrywkowym każdy z każdym rywalizowały o jak najlepsze wyniki. Wśród uczestników znalazły się takie zespoły jak: MKS Fablok Chrzanów, UKS Sobek Kraków, MKS Trzebinia, Max-Farbex Busko-Zdrój, Krakus Nowa Huta oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się być Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko, która zdominowała całe rozgrywki odnosząc komplet zwycięstw. Ponadto nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju oraz najlepszego zawodnika zespołu otrzymał Kacper Ciuruś, który w całych rozgrywkach zdobył aż 16 bramek.

Młodzi zawodnicy z Brzeska turniej rozpoczęli od spotkania z MKS Trzebinia, z którą dość gładko sobie poradzili zwyciężając 4:1. Takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie w którym AP CANPACK Okocimski pokonał Max-Farbex Busko-Zdrój. Najlepszy wyniki piłkarze osiągnęli w trzeciej kolejce gdzie wynikiem 6:0 pokonali gospodarzy turnieju MKS Fablok Chrzanów. Duży udział w tym zwycięstwie miał Kacper Ciuruś, który zdobył aż pięć bramek.

W swoim czwartym spotkaniu podopieczni trenera Radosława Jacka zmierzyli się z Krakusem Nowa Huta. W meczu tym walka o trzy punkty toczyła się praktycznie do samego końca, jednak ponownie wysoką skutecznością popisał się Kacper Ciuruś, który zanotował trzy trafienia dając tym samym czwarte zwycięstwo z rządu dla swojego zespołu.

Prawdziwe emocję czekały natomiast zespół w meczu z UKS Sobek Kraków. Drużyna z Brzeska już na początku spotkania przegrywał 0:2 co oddalało go od zajęcia pierwszego miejsca w turnieju. Mimo niekorzystnego wyniku zawodnicy trenera Radosława Jacka nie poddali się i dzięki walce oraz ambicji doprowadzili do remisu. W dalszej części spotkania nasi zawodnicy zadali kolejne dwa ciosy, które dały bezpieczne dwubramkowe prowadzenie. Rywale z Krakowa zdążyli  jeszcze strzelić jednego gola, jednak było to za mało by pokonać zespół „biało-zielonych”.
Zwycięstwo to mogło cieszyć podwójnie, gdyż dzięki niemu AP CANPACK Okocimski Brzesko została niepokonanym zespołem w sobotnich rozgrywkach oraz została Młodzieżowymi Mistrzami Małopolski w futsalu w kategorii U14.

Radosław Jacek (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): – ” Na pewno wierzyłem w umiejętności chłopaków, ale na początku nie ukrywaliśmy tego, że jest to dla nas przerywnik od piłki trawiastej. Pierwszy udział w takim turnieju i można powiedzieć, że zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Godnie reprezentowali zarówno nasz Klub jak i całe miasto Brzesko.

Ostatni mecz był decydujący bo mimo odniesienia czterech zwycięstw porażka  z Sobek Kraków uniemożliwiła by nam zajęcia pierwszego miejsca, dlatego presja dla chłopaków była jeszcze większa. Wyszli jednak z tego zwycięsko bo gdy przegrywali 0:2 zdołali zdobyć cztery bramki i wygrać to spotkanie.

Bardzo dobry turniej rozegrał Kacper Ciuruś. Po ostatnim spotkaniu podziękowali mu koledzy z drużyny, którzy docenili jego wkład w tych rozgrywkach. Jednak to by nie było możliwe bez wszystkich chłopaków, ale widać, że jego umiejętności robią różnicę w lidze halowej.

Dawid Lizak przez kilka dni pracował z nami, przez ten czas pokazał nam pewne niuanse taktyczne w piłce halowej, które można zastosować i przede wszystkim brawa dla zespołu, który szybko to załapał i próbował to przenieść na swoją grę. Dawid jest fajnym młodym zawodnikiem, który przyucza się jako trener, także z miłą chęcią go tu zabrałem żeby powoli  łapał to doświadczenie trenerskie”.

Marcin Jurkiewicz (dyrektor Akademii Piłkarskiej): -„Bardzo się cieszę, że nasi zawodnicy mogli uczestniczyć w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U14. Pokazali, że posiadają ogromne umiejętności  oraz jeszcze większe możliwości.  Nie ukrywam, że traktowaliśmy ten turniej bardziej rozpoznawczo, a okazało się że zostajemy Mistrzami Małopolski z czego niezmiernie się cieszę i gratuluje chłopką odniesionego sukcesu.

Miałem okazję zaobserwować turniej pod kątem organizacyjnym i uważam, że stać nas już w tej chwili na organizację  w Brzesku podobnych turniejów klasy ogólnokrajowej.”

Bardzo duże słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom naszego zespołu, którzy w bardzo dobrym stylu zapisują się w historii naszego klubu. Nie można ominąć tu również trenera Radosława Jacka oraz jego asystenta Dawida Lizaka, którzy wykonali z zawodnikami bardzo dobrą pracę przygotowując ich do tego typu rozgrywek.

Kadra:
Konrad Augustyn, Franciszek Garbień, Kacper Ciuruś, Oliwier Okas, Adrian Smaluch, Marcin Zagórski, Kamil Hebda, Jan Lewandowski, Hubert Smulski, Michał Siudut, Jakub Gryga, Krystian Bielak, Hubert Sowa, Szymon Mida.

Wyniki spotkań:
AP CANPACK OKocimski Brzesko – MKS Trzebinia 4:1
Bramki: Kacper Ciuruś x3, Kamil Hebda.

AP CANPACK OKocimski Brzesko – Max-Farbex Busko Zdrój 4:1
Bramki: Kacper Ciuruś x3, Jakub Gryga.

Fablok Chrzanów – AP CANPACK OKocimski Brzesko 0:6
Bramki: Kacper Ciuruś x5, Jakub Gryga.

AP CANPACK OKocimski Brzesko – Krakus Nowa Huta 3:0
Bramki: Kacper Ciuruś x3.

AP CANPACK OKocimski Brzesko – Sobek Kraków 4:3
Bramki: Kamil Hebda x2, Kacper Ciuruś x2.

Końcowa tabela:
1. AP CANPACK OKocimski Brzesko
2. Sobek Kraków
3. MKS Trzebinia
4. Krakus Nowa Huta
5. Fablok Chrzanów
6. Max-Farbex Busko Zdrój