5 września 2018

Młodziki pokonują Unię Oświęcim

Zawodnicy AP CANPACK Okocimski Brzesko odniósł kolejne zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Młodzików, pokonując tym razem na własnym boisku zespół Unii Oświęcim 2:1. Strzelcami w tym meczu zostali dwukrotnie Kacper Szpila dla zespołu z Brzeska oraz Damian Fryc dla drużyny Unii Oświęcim, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany tuż na początku drugiej połowy.

Spotkanie mogło zakończyć się zdecydowanie innym wynikiem, lecz swoje bardzo dobre okazje marnowali zarówno gospodarze jak i goście środowego meczu.

Młodziki (Małopolska Liga Młodzików)
AP CANAPCK Okocimski Brzesko – Unia Oświęcim 2:1
Bramki: Kacper Szpila x2 – Damian fryc.

Okocimski KS:  Wiktor Nowak, Artur Borowiec, Adrian Piekarz, Sebastian Wielgosz, Kacper Sowa, Mateusz Dziadowiec, Krzysztof Krupa, Kacper Szpila, Krystian Król oraz Jakub Okas, Szymon Kozieł, Nikodem Łukasik, Jakub Gicala, Kacper Lechowski, Tomasz Mleczko, Oliwier Skórka, Brunon Turlej, Nikodem Mgłosiek.

Bardzo cenne trzy punkty inkasują zawodnicy AP CNAPCK Okocimski Brzesko, chociaż końcówka spotkania pokazała, że przeciwnik również chciał powalczyć o komplet punktów. Jednak w pierwszej połowie gospodarze zrobili to co do nich należało i zdołali zdobyć dwie bramki. W drugiej odsłonie zespół starał się utrzymywać przy piłce, jednak nie zawsze to wychodziło jak należy. Pierwsza połowa była zdecydowanie poukładana, a gra całkiem fajnie wyglądała.

Po strzelonej bramce przez Unię Oświęcim spotkanie ustawiło się bardziej pod zespół gości. Widać było, że dążął do zdobycia bramki wyrównującej. Zawodnicy Akademii zmuszeni zostali do obrony, szukając swoich okazji do gry z kontrataku. Mimo stworzonych sytuacji ta sztuka się nie udała, nawet w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Zespół młodzików zdecydowanie musi popracować nad poprawą tego elementu by w następnym spotkaniu zawodnicy mogli cieszyć się większej ilości zdobytych bramek.