19 maja 2018

Derby Brzeska na remis

Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz III drużyny młodzików AP CANPACK Okocimski , która rywalizowała o ligowe punkty z Elitą Brzesko. Spotkanie mimo prowadzenia podopiecznych trenera Rufina Wójtowicza ostatecznie zakończyło się podziałem punktów z czego bardziej zadowoleni byli zawodnicy Elity. Bramki dla „Piwoszy” zdobyli dwukrotnie Michał Siudut, Mikołaj Jędrzejczyk oraz Mateusz Dziadowiec.

Młodziki (2 liga okręgowa Brzesko-Bochnia)
Elita Brzesko – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:4
Bramki dla Okocimski: Michał Siudut x2, Mikołaj Jędrzejczyk, Mateusz Dziadowiec.

Okocimski KS: Radosław Szczygiełek – Gicala, Jakub Ciuruś, Artur Borowiec, Marcel Kubala – Krystian Król, Michał Siudut, Mateusz Dziadowiec – Mikołaj Jędrzejczyk oraz Iwo Cichostępski, Sebastian Wielgosz, Patryk Lasota, Jakub Szczeciński, Kacper Zachara, Jakub Gurgul

Rufin Wójtowicz (trener AP CANPACK Okocimski):”Przed tym meczem nastąpiło w naszej drużynie sporo zmian kadrowych, 5 zawodników zostało przesuniętych na mecz ligi tarnowskiej z MOSiR Bochnia, aby tam zaprezentować się trenerowi już pod kątem kolejnego sezonu. Do naszej drużyny dołączyło kilku zawodników z ligi tarnowskiej oraz małopolskiej. Niestety w naszej grze widać było spory brak zgrania, jako że w praktyce było to zlepek trzech drużyn połączonych na jedno spotkanie.

Mimo ogólnie kiepskiej i zbyt indywidualnej gry dość szybko wyszliśmy na prowadzenie i kontrolowaliśmy przebieg gry, stwarzając kolejne okazje. Niestety niewytłumaczalne dla mnie rzeczy wydarzyły się w samej końcówce meczu, w ostatnich 5 minutach spotkania tracimy 3 gole po stałych fragmentach gry. Proste błędy w ustawieniu całego zespołu i brak koncentracji spowodował przykry dla nas koniec spotkania.

Myślę, że trzeba traktować taki rozwój wypadków jako kolejne doświadczenie w piłkarskiej edukacji chłopaków i wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski. Przeciwnikom z pewnością należy pogratulować wywalczonego punktu.”

Autorem zdjęć jest Piotr Kościółek.