4 maja 2018

Gra do ostatniego gwizdka

Szczęśliwie zakończyło się spotkanie młodzików występujących w I lidze tarnowskiej, którzy podejmowali zespół Czarnych Kobyle. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem „Piwoszy” 2:1, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej minucie meczu Kacper Sowa. Pierwszego gola w meczu zdobył natomiast Jakub Okas, który pokonał bramkarza gości w 22 minucie. Honorowe trafienie dla gości z Kobyla zdobył Wiktor Łącki, który popisał się ładnym strzałem w samo okienko bramki.

Zwycięstwo „biało-zielony” pozwoliło na umocnieniu się zespołu na pozycji wicelider, który traci do liderującej Unii Tranów zalewie trzy „oczka”.

Młodziki (I liga tarnowska)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Czarni Kobyle 2:1
Bramki: Jakub Okas 22, Kacper Sowa 59 – Wiktor Łącki 42.

Okocimski KS: Janusz Lipka, Jakub Gicala, Sebastian Wielgosz, Szymon Kozieł, Kacper Sowa, Jakub Handzlik, Mateusz Dziadowiec, Krystian Król, Miłosz Chomiak oraz Kacper Pasula, Jakub Okas, Mateusz Mendelowski, Armand Cichostępski, Kacper Pabijan, Brunon Turlej.

Marek Małysa (trener AP CANPACK Okocimski): -„Bardzo fajna gra w szczególności u tych młodszych chłopców z rocznika 2006. Uważam, że druga bramka się nam należała bo straciliśmy gola w trochę pechowy sposób. Staramy się grać dużo piłką. Chcemy tych młodych chłopaków powoli wprowadzać na wyższy pułap. Dla mnie dzisiaj najważniejsze było to, że ci zawodnicy fajnie się zaprezentowali, że ta gra powoli im się układała, a wynik był sprawą drugorzędną.

Musimy trenować i grać w taki sposób by na przełomie lipca i sierpnia móc rozgrywać spotkania w lidze małopolskiej. Tam zdecydowanie gra wygląda szybciej, szybsze jest również tempo i gra do ostatniego gwizdka sędziego.”