15 kwietnia 2018

„Jaskółki” lepsze od „Piwoszy”

Porażką 4:1 zakończyło się spotkanie 4. kolejki I ligi tarnowskiej pomiędzy Unią Tarnów, a AP CANPACK Okocimski Brzesko. Jedynego gola dla podopiecznych trenera Marka Małysy zdobył Piotr Pitaś. Obecnie zespół ”Piowszy” ma na swoim koncie 3 punkty co pozwala im na zajęcie 5 miejsca w tabeli. Natomiast Unia dzięki zwycięstwu został samodzielnym liderem rozgrywek mając w swym dorobku 9 „oczek”. 

Młodziki (I Liga tarnowska)
Unia Tarnów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:1
Bramka dla Okocimski: Piotr Pitaś.

Okocimski KS: Kacper Pasula, Sebastian Wielgosz, Kamil Marecik, Kacper Majda, Mateusz Dziadowiec, Kamil Płoński, Miłosz Chomiak, Piotr Pitaś, Artur Borowiec, Kacper Janusz, Mateusz Mendelowski oraz Jakub Gicala, Kacper Pabijan, Brunon Turlej, Szymon Kozieł.

Marek Małysa (trener AP CANPACK Okocimski): -„Uważam, że zagraliśmy mecz z obecnie najlepszą drużyną w I lidze tarnowskiej. Śmiało mogę powiedzieć, że Unia jest kandydatem do awansu do MLM. Bardzo silny, dobrze przygotowany zespół co z pewnością udowodnił na boisku. Sam wynik nie odzwierciedla naszej gry, mógłby być zdecydowanie inny. Dla nas była to kolejna lekcja, z której na pewno wyciągniemy wnioski.

Mecz przebiegał pod dyktando Unii, która zepchnęła nas do defensywy. Umiejętnie broniliśmy się przez długi okres czasu. Nasz gra obronna mogła się podobać. Szybko się przesuwaliśmy dochodząc do przeciwnika, staraliśmy zaskoczyć rywala szybkimi kontrami. Takie sytuacje sobie stwarzaliśmy, lecz ich nie wykorzystywaliśmy. Po pierwszych dwóch straconych bramkach Unia praktycznie ułożyła mecz pod siebie. Mimo to próbowaliśmy kilku zmian, a po jednych z nich udało się na zdobyć bramkę. Jednak nasze starania były za małe i teraz musimy szukać punktów w kolejnych spotkaniach”.