26 marca 2018

Podsumowanie okresu przygotowawczego trampkarzy

Przed zespołem trenera Radosława Jacka pierwsze spotkanie w Małopolskiej Lidze Trampkarzy Starszych, w którym zmierzą się z ekipą PUKS Karol Wadowice. Spotkanie to rozegrane zostanie w czwartek 29 marca w Brzesku na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 o godz. 12:00. Z tej okazji warto zapoznać się z podsumowaniem okresu przygotowawczego jaki przeszli zawodnicy po uzyskaniu awansu do wyższej ligi.

Relacjonuje trener drużyny Radosław Jacek: – Powoli wchodzimy w ostatnią fazę przygotowań do rundy wiosennej, która po reorganizacji i uzyskanym awansie na szczebel małopolski zapowiada się bardzo ciekawie. Wraz z trenerem Rydzem jesteśmy w pełni zadowoleni z pracy jaką wykonał nasz zespół. Uważam, że ten długi okres pozwolił nam odcisnąć piętno na drużynie i śmiało stwierdzam, że jest to zespół według naszego wspólnego pomysłu. Podczas przygotowań do nowej ligi zrealizowaliśmy swój plan w stu procentach. Trzeba powiedzieć, że zarząd klubu stworzył chłopakom fantastyczne warunki do pracy. Zawodnicy przeszli dwa razy badania wydolnościowe, raz szybkościowe. Zagrali 8 sparingów, każdy na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Byliśmy 5 dni na obozie w warunkach jakie mają kluby z I i II ligi.

Co do samych meczów kontrolnych to rozegraliśmy 8 sparingów z naprawdę dobrymi zespołami. Każde ze spotkań było bardzo dużym materiałem do analizy gry poszczególnych zawodników oraz całego zespołu. Próbowaliśmy w nich również różnych systemów taktycznych oraz ustawień zawodników na poszczególnych pozycjach. Uważam że na mecze ligowe wypracowaliśmy sobie odpowiedni styl dla tego zespołu, ale oczywiście wszystko zweryfikuje boisko.

Wyjazd na obóz to była sprawa kluczowa dla nas wszystkich. Jest to duży handicap, że podczas obozu mieliśmy 24 zawodników z 30 osobowej kadry. Mogliśmy przebywać ze sobą 24 godziny na dobę, a to dla każdego z nas cenne doświadczenie i możliwość obserwacji na co dzień. Wszystkie jednostki jakie sobie tam zaplanowaliśmy zostały zrealizowane, a przy tak licznej kadrze zawodników wiedza jaką nabyli chłopcy nie pójdzie na marne.

Podsumowując piątkowymi badaniami wydolnościowymi zakończyliśmy pewien etap pracy. Badania pokażą jaką chłopcy wykonali pracę przez te 3,5 miesiąca. W tym tygodniu rozpoczęliśmy etap startowy, który przybliża nas do pierwszego meczu w Lidze Małopolskiej. Trzymajcie kciuki za wszystkie zespoły naszej Akademii i zapraszam na liczne mecze domowe naszego klubu oraz Akademi Piłkarskiej CANPACK – dodaje Radosław Jacek.