4 lutego 2018

AP CANPACK Okocimski Brzesko zwycięzcą rocznika 2006

W niedziele odbyły się ostatnie rozgrywki kończące I Edycję Cyklu Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2006, a reprezentowali oni takie zespoły jak: Beskidzka Akademia Piłkarska, AS Elita Brzesko, MOKSiR Piast Czchów, UKS AP Champions Brzesko, Sokole Orliki Borzęcin oraz UKS Orlik Dębno. Ponadto do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko prowadzone przez trenerów Marka Małysę oraz Rufina Wójtowicza.

Najlepszą drużyną rocznika 2006 okazała się być AP CANPACK Okocimski trenera Marka Małysy, która w meczu finałowym mierzyła się z UKS AP Champions Brzesko. W regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1 i do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W niej lepsi okazali się zawodnicy naszej Akademii wygrywając 2:1.

Tradycyjnie zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się takie zespoły jak: AP CANPACK Okocimski Brzesko I, UKS AP Champions Brzesko, Sokole Orlik Borzęcin oraz UKS Orlik Dębno. Natomiast AP CANPACK Okocimski Brzesko II, Beskidzka Akademia Piłkarska, AS Elita Brzesko i MOKSiR Piast Czchów to ekipy rywalizujące w grupie drugiej.

Pierwszym zespołem, który zagwarantował sobie udział w grze mistrzowskich półfinałów to AP CANPACK Okocimski Brzesko I. Drużyna gospodarzy zwyciężyła wszystkie trzy spotkania zdobywając 9 punktów. W tym czasie zawodnicy trenera Marka Małysy zdołali zdobyć 13 bramek tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Tuż za „biało-zielonymi” uplasowali się zawodnicy UKS AP Champions Brzesko, którzy z 6 punktami zapewnili sobie udział w mistrzowskich półfinałach.

Grupa pierwsza:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko I 9 pkt (13:1)
2. UKS AP Champions Brzesko 6 pkt (12:2)
3. Sokole Orliki Borzęcin 3 pkt (4:11)
4. UKS Orlik Dębno 0 pkt (1:16)

W grupie drugiej najlepszą drużyną okazała się być AS Elita, która również z kompletem zwycięstw awansowała do dalszej gry o mistrzostwo rocznika 2006. Ostatnim mistrzowskim półfinalistą został zespół Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej, który dzięki zdobyciu trzech punktów oraz lepszemu bilansowi bramkowemu mógł liczyć się w grze o najwyższe trofeum.

Grupa druga:
1. AS Elita Brzesko 9 pkt (7:1)
2. Beskidzka Akademia Piłkarska 3 pkt (3:4)
3. MOKSiR Piast Czchów 3 pkt (6:8)
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko II 3 pkt (4:7)

W mistrzowskich półfinałach los zmierzył ze sobą zespoły AP CANPACK Okocimski Brzesko I z Beskidzką Akademia Piłkarską oraz UKS AP Champions Brzesko z AS Elita Brzesko. Natomiast w półfinałach pocieszenia zmierzyły się drużyny MOKSiR Piast Czchów z UKS Orlik Dębno oraz AP CANPACK Okocimski II z Sokole Orliki Borzęcin. Pierwszym finalistą okazali się zawodnicy trenera Marka Małysy, którzy pokonali Beskidzką Akademię Piłkarską 4:0. Awans zagwarantował sobie również UKS Champions Brzesko, który został zwycięzcą w meczu z AS Elita Brzesko.

Półfinał mistrzowski:
AS Elita Brzesko – UKS Champions Brzesko 1:1 k. 2:3
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – Beskidzka Akademia Piłkarska 4:0

Półfinały pocieszenia:
MOKSiR Piast Czchów – UKS Orlik Dębno 5:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko II – Sokole Orliki Borzęcin 3:0

Spotkanie finałowe zostało rozegrane w formule 2×10 minut. W tym czasie żadna z drużyn nie zdołała przechyli szali zwycięstwa na własną korzyść kończąc spotkanie wynikiem 1:1. Do wyłonienia najlepszego zespołu rocznika 2006 potrzebna była seria rzutów karnych. W tym elemencie lepsi okazali się być zawodnicy AP CANPACK Okocimski Brzesko, którzy pokonali zespół UKS Champions Brzesko 2:1.

Finał:
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – UKS Champions Brzesko 1:1 k. 2:1

Mecz o VII miejsce:
Sokole Orliki Borzęcin – UKS Orlik Dębno 10:2

Mecz o V miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko II – MOKSiR Piast Czchów 2:3

Mecz o III miejsce:
AS Elita Brzesko – Beskidzka Akademia Piłkarska 3:2

Po bardzo emocjonalnym i zaciętym meczu finałowym zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników niedzielnego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli przedstawiciele klubu CANPACK Okocimski Brzesko wiceprezes ds. sportowych Marcin Jurkiewicz, wiceprezes ds. organizacji i bezpieczeństwa Łukasz Baniak oraz Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, który był gościem specjalnym na niedzielnym turnieju.

Oprócz nagród zespołowych nie mogło zbraknąć wyróżnień indywidualnych. Tym razem nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła w ręce Jakuba Kuciela (AP CANPACK Okocimski Brzesko II). Królem strzelców został Karol Skirewski (Sokole Orliki Borzęcin), który zdobył aż 13 bramek w niedzielnych rozgrywkach. Natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Jakuba Okasa (AP CANPACK Okocimski Brzesko I), który przepuścił zaledwie dwie bramki. Dodatkowo zawodnik ten otrzymał upominek od firmy FOOTBALL MASTERS – sponsora nagród dla najlepszych bramkarzy podczas cyklu turniejów CANPACK Okocimski Brzesko.

Klasyfikacja końcowa:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko I
2. UKS Champions Brzesko
3. AS Elita Brzesko
4. Beskidzka Akademia Piłkarska
5. MOKSiR Piast Czchów
6. AP CANPACK Okocimski Brzesko II
7. Sokole Orliki Borzęcin
8. UKS Orlik Dębno

Kadra pierwszego zespołu AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Jakub Okas, Artur Borowiec, Mateusz Dziadowiec, Sebastian Wielgosz, Szymon Kozieł, Jakub Gicala, Krystian Król, Kacper Sowa, Brunon Turlej, Jakub Pyrek, Wiktor Piwowarski.

Kadra drugiego zespołu AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Nikodem Łukasik, Jakub Szczeciński, Oliwier Skórka, Patryk Lasota, Kacper Zachara, Adrian Sroga, Jakub Kuciel.

Niedzielne zmagania rocznika 2006 były ostatnim z Cyklu Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko. Z tego miejsca w imieniu zarządu, trenerów oraz zawodników chcieliśmy podziękować firmie CANPACK, firmie FOOTBALL MASTRERS, Gminie Brzesko oraz Burmistrzowi Brzeska Grzegorzowi Wawryce za pomoc w organizacji turnieju, który z pewnością stał na bardzo wysokim poziomie. Podziękowanie należą się również wszystkim zespołom, które uczestniczyły w naszych rozgrywkach. To dzięki nim rywalizacja stała się jeszcze bardziej ciekawsza i atrakcyjna dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko.