21 stycznia 2018

GKS Katowice wygrywa niedzielny turniej CANPACK Okocimski – rocznik 2009

Za nami trzeci turniej CANPACK Okocimski Brzesko, w którym swoje mecze rozgrywały zawodnicy z rocznika 2009. Do niedzielnej rywalizacji przystąpiły takie zespoły jak: AP CANPACK Okocimski, AP Hutnik Kraków, Akademia Piłkarska GOAL, Football Academy Brzesko, AS Elita Brzesko, GKS Katowice, DAP Kielce oraz AP Progres Andrychów. Zwycięzcą dzisiejszych rozgrywek została drużyna z Katowic, która w meczu finałowym pokonała rówieśników z Andrychowa 3:1. Miejsce na podium znalazło się również dla podopiecznych Mateusza Wawryki, którzy w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli Football Academy Brzesko 1:0.

Rywalizacja w niedzielnym turnieju podobnie jak w ubiegłym tygodniu odbywała się w dwóch grupach. W grupie pierwszej znalazły się takie zespoły jak: AP CANPACK Okocimski Brzesko, AP Hutnik Kraków, Akademia Piłkarska GOAL, Football Academy Brzesko. Natomiast w grupie drugiej walczyły ze sobą drużyny: AS Elita Brzesko, GKS Katowice, DAP Kielce, AP Progres Andrychów.

Zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko rozpoczął turniej od skromnego zwycięstwa nad FA Brzesko wygrywając 1:0. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Mateusza Wawryki podzielili się punktami z krakowskim Hutnikiem remisując 2:2. Na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej zespół zmierzył się z AP GOAL wygrywając 3:0. Dzięki odniesionemu zwycięstwu zawodnicy mogli cieszyć się z zajęcia pierwszego miejsca w grupie mając na swoim koncie 7 punktów. Z grupy pierwszej awans uzyskał również zespół FA Brzesko trenera Rafała Polichta, który z 5 punktami na koncie uplasował się na drugim miejscu.

Tabela gr. I
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko. 7 pkt (6:1)
2. Football Academy Brzesko 5 pkt (5:3)
3. AP Hutnik Kraków 3 pkt (4:4)
4. Akademia Piłkarska GOAL 1 pkt (0:6)

W grupie drugiej najlepszy okazał się zespół GKS Katowice, który z 7 punktami uplasował się na pierwszym miejscu. Tuż z nimi znalazła się ekipa z Andrychowa, która zdążyła uzbierać na swoim koncie pięć punktów.

Tabela gr.II
1. GKS Katowice 7 pkt (6:1)
2. AP Progres Andrychów 5 pkt (7:6)
3. DAP Kielce 3 pkt (3:5)
4. Elita Brzesko 1 pkt (3:7)

W spotkaniach półfinałowych rywalizowały ze sobą AP CANPACK Okocimski Brzesko z AP Progres Andrychów oraz GKS Katowice z FA Brzesko. W pierwszym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Andrychowa pokonując zawodników trenera Mateusza Wawryki 2:1. Drugim finalistą niedzielnych zmagań okazała się drużyna z Katowic, która pokonała FA Brzesko 2:0.

Półfinały:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP Progres Andrychów 1:2
GKS Katowice – Football Academy Brzesko 2:0

Mecz finałowy został rozegrany w formule 2×10 minut. Tyle czasu wystarczyło by zespół GKS Katowice zagwarantował sobie pewne zwycięstwo pokonując AP Progres Andrychów 3:1 i tym samym zostając triumfatorem turnieju CANPACK Okocimski Brzesko rocznika 2009.

Mecz o III miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Football Academy Brzesko 1:0

Mecz o V miejsce:
AP Hutnik Kraków – DAP Kielce 2:0

Mecz o VII miejsce:
AS Elita Brzesko – Akademia Piłkarska GOAL 6:0

Po zakończeniu turnieju każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom oraz medale, natomiast trzy pierwsze zespoły otrzymały dodatkowo okazjonalne puchary, które wręczył wiceprezes ds. finansowych Rafał Zając. Ponadto rozdano nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika turnieju, króla strzelców, najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika drużyny.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju rocznika 2009 okazał się Damian Morowiec (Elita Brzesko). Tytuł króla strzelców zgarnął Daniel Gajda (DAP Kielce), który zdobył 7 bramek. Natomiast najlepszym bramkarzem niedzielnych zawodów został Maksymilian Wacławek (GKS Katowice), który przepuścił zaledwie dwie bramki. Bramkarz dodatkowo otrzymał upominek od firmy FOOTBALL MASTERS – sponsora nagród dla najlepszych bramkarzy podczas cyklu turniejów CANPACK Okocimski Brzesko.

Indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników zespołów:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Jakub Smoleń
AS Elita Brzesko – Damian Morowiec
Football Academy Brzesko – Karol Krokosz
AP Progres Andrychów – Bartłomiej Stuglik
GKS Katowice – Jakub Stando
DAP Kielce – Daniel Gajda
Akademia Piłkarska GOAL – Mateusz Kosoń
AP Hutnik Kraków – Igor Borysławski

Kadra AP CANPACK Okocimski Brzesko: Wiktor Kusiak, Szymon Wawryka, Jakub Smoleń, Marcel Jakubas, Marcel Koloda, Maciej Pasula, Franciszek Gadzina, Jakub Hoszwa.

Strzelcy zespołu:
Franciszek Gadzina: 5 bramek
Szymon Wawryka: 2 bramki
Jakub Smoleń: 1 bramka