15 grudnia 2017

Podsumowanie rundy w wykonaniu juniorów młodszych

Czas na kolejne podsumowanie zespołu AP CANPACK Okocimski Brzesko. Tym razem zapoznamy się z osiągnięciami juniorów młodszych, którzy pod wodzą Tomasza Rogóża awansowali do ligi małopolskiej.

Bez wątpienia była to bardzo udana runda w wykonaniu juniorów młodszych, którzy w bardzo dobrym stylu zdołali wywalczyć awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni Tomasza Rogóża zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu gromadząc na swoim koncie 28 punktów. Ponadto zespół nie poniósł ani jednej porażki odnosząc 9 zwycięstw oraz 1 remis. – Uważam, że całą rundę należy uznać za bardzo udaną. Po pierwsze zrealizowaliśmy nasz cel numer jeden na ten sezon czyli awans do MLJM. Po drugie styl w jakim się to udało osiągnąć, a mianowicie bez porażki i odnosząc tylko jeden remis i po trzecie to stosunek bramek: 32 strzelone i tylko 5 straconych. Ja osobiście wiedziałem już przed rundą, że drużynę stać na taki wynik. Uważam, że ten zespół ma duży potencjał i możliwości aby grać w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych.

Mimo, że zespół stracił zaledwie dwa punkty to niejednokrotnie zdarzało się, że o pełną pulę musiał walczyć do końcowego gwizdka sędziego. – Najwięcej problemów mieliśmy w meczu z Wolanią Wola Rzędzińska, gdzie na 5 minut przed końcem meczu przegrywaliśmy 0:1. W tym meczu chłopcy pokazali charakter, wielką determinację i grę do samego końca co się bardzo opłaciło, gdyż udało się nam zdobyć 2 bramki i ostatecznie wygrać spotkanie 2:1. Uważam, że było to bardzo ważne zwycięstwo pod względem psychologicznym, bo właśnie takimi trudnymi meczami wygrywa się ligę.

Obecnie zespół jest w okresie roztrenowania, jednak trener Tomasz Rogóż wykorzystuje ten czas by jak najlepiej przygotować zespół do rywalizacji na szczeblu małopolskim. Oprócz treningów drużyna zdołała rozegrać już dwa mecze kontrolne, jednak to dopiero początek intensywnego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej jaki czeka młodych zawodników. – Po ostatnim meczu ligowym zaczęliśmy się przygotowywać do gry w lidze wojewódzkiej. Wiemy, że poziom gry w MLJM na pewno jest wyższy niż w Lidze Tarnowskiej. Ciągle jesteśmy w treningu (do 20 grudnia), rozegraliśmy sparing z juniorami młodszymi Termaliki Nieciecza oraz z juniorami Tarnovii Tarnów. Czeka nas dużo pracy w okresie przygotowawczym (zaczynamy 08.01.2018), oprócz czterech jednostek treningowych mamy zaplanowane również gry kontrolne oraz tygodniowy obóz przygotowawczy w Dębicy. Naszym celem jest utrzymanie się w tej lidze, w której będą na pewno lepsze zespoły niż w lidze tarnowskiej, ale ja wierze w nasz zespół i wiem, że po odpowiednio wykonanej pracy w okresie przygotowawczym stać nas na to aby ten cel osiągnąć.

Juniorzy młodsi to kolejny zespół po młodzikach orz trampkarzach starszych, który będzie grał na szczeblu ligi małopolskiej. To pokazuje bardzo dobrze wykonaną pracę wszystkich osób pracujących w klubie, ich dużą determinacje w budowaniu i ciągłym rozwoju Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko.

Występ zespołu podsumował trener Tomasz Rogóż.