12 listopada 2017

Akademia: Juniorzy starsi liderem po rundzie jesiennej

W zaległym meczu 9. kolejki I ligi tarnowskiej juniorzy starsi ulegli rówieśnikom z Woli Rzędziśnkiej 1:2. Jedyną bramkę dla AP CANPACK Okocimski zdobył z rzutu karnego Filip Ząbkowski. Mimo porażki zespół zakończył rundę jesienną z 36 punktami na koncie co pozwala mu zająć pozycję lidera. Ponadto podopieczni Tomasza Rogóża mogą pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym w lidze, który wynosi 64:17. Najlepszym strzelcem zespołu został natomiast Dawid Lizak, który ma na swoim koncie 14 trafień. Tuż za nim znajduje się Mateusz Poradowski, mający o dwie bramki mniej.

Juniorzy starsi (I Liga tarnowska)
Wolania Wola Rzędzińska – AP CANPACK Okocimski KS Brzesko 2:1
Bramka dla Okocimskiego: Filip Ząbkowski (k).

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka – Krzysztof Kornaś, Filip Ząbkowski, Jakub Mendel, Wojciech Fidelus, Mateusz Brzyk, Arkadiusz Goryczka, Łukasz Kołodziej, Radosław Pietrzyk, Konrad Poliszak, Dawid Lizak oraz Nikodem Śnieg, Bartosz Kotra, Kacper Kmiecik, Sebastian Musiał.

Tomasz Rogóż (trener Okocimski KS): – Uważam, że z  przebiegu meczu byliśmy drużyną, która stworzyła sobie więcej klarownych sytuacji, lecz dzisiaj niestety zawiodła skuteczność. Bardzo szkoda straconej bramki z rzutu wolnego  w doliczonym czasie gry, a co za tym idzie stratę jednego punktu na który chłopcy bardzo ciężko pracowali przez całe spotkanie. Mimo porażki uważam, że drużyna zagrała dobry mecz, ale w piłce nożnej czasami tak bywa że nie zawsze lepsza drużyna wygrywa.
Dzisiaj po ostatnim meczu chcę wszystkim chłopakom podziękować i pogratulować udanej rundy czyli awansu juniorów młodszych do MLJM oraz pierwszego miejsca juniorów starszych na koniec rundy.